Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Výsledky 2015/2016

30.5.2016

SK Votice : AFK Pečky 0:3 (0:3)

Branky: Švára, Svobodník, Novák

Sestava: Cmár, Muller, Kononov, Holub, Soukup, Kašpárek, Buřič, Novák, Švára, Sosvor, Vilím, Helák, Vrba, Svobodník

K poslednímu utkání mistrovské sezóny jsme zajížděli až na benešovsko, do dalekých Votic. Jako před vítězem skupiny před námi přeci jen stála ještě jedna výzva. Domácí tým totiž doma ještě neprohrál a kromě samých vítězství dvakrát remizoval (s Jesenicí a Kutnou Horou). Plný bodový zisk by zároveň pro naše barvy znamenal 100% jarní bilanci, což by bylo úžasné.

Samotné utkání jsme ale začali vlažně, protože někteří hráči jakoby ještě byli na cestě. Hra podle toho vypadala tak, že jsme se více bránili, ale zároveň soupeři nedovolili žádné vážnější ohrožení branky. Zakládání protiútoků pak bylo bez potřebného pohybu našich hráčů a práce s míčem vážný problém. Asi po deseti minutách jsme se začali konečně dostávat do tempa, přišlo několik promarněných šancí, které ani v situaci sami před brankářem neskončily gólem. Pak přišla série rohů a 20.minuta, když dobře mířená hlavička Lukášem skončila na tyči a v dorážce se nejrychleji orientoval Tom Š. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Velmi pěkný moment a ukázku fotbalového myšlení předvedl Karel S., který šel na necelých 15 minut do útoku. Po narážečce s Lukášem se zbavil i posledního bránícího hráče a podél gólmana zvýšil naše vedení. A do třetice Luky, kterého musím pochválit za aktivitu. Ve vápně si přehodil míč z levačky na pravačku, a chytrou a přesnou střelou nedal ve 35.minutě domácímu brankáři šanci. Komfortní poločasové vedení jsme si již druhou půlku pohlídali. Vytvářeli jsme si další velké množství šancí, které volaly po gólu, ale v koncovce už kluci nebyli tak přesní. Soupeři jsme v druhé půli nabídli po dvou fatálních chybách dvě stoprocentní šance, ale Karel naštěstí pohotově zareagoval, čímž udržel další čisté konto a celkově skvělou bilanci pouhých 10 branek v naší síti za celou sezónu. V poslední čtvrtině zápasu se pak trochu přiostřilo, kdy po záludném faulu na Filipa padla první žlutá karta. Na naší straně po chvíli také, neboť Evžen předvedl svůj „větší“ důraz. Rozhodčí ale sjednal na hřišti pořádek a utnul tak stoupající emoce v některých okamžicích. Vítězná tečka na hřišti dosud neporažených Votic byla třešničkou na dortu skvělého jara.


 

23.5.2016

AFK Pečky : SK Poříčany 6:0 (2:0)

Branky: Holub 4, Sosvor 2

Sestava: Svobodník, Muller, Kononov, Cmár, Soukup, Kašpárek, Buřič, Holub, Švára, Sosvor, Vilím, Mázl, Helák, Vrba, Havelka

 

Zápasy proti týmům zalezlým v obraně neumíme hrát na krásu. Potvrdilo to také utkání proti mužstvu Poříčan, v kterém jsme od první minuty dobývali branku soupeře. Hned ze začátku několik dobrých šancí jsme ale nezakončili gólově a tak se naši hráči mohli poprvé radovat až ve 12.minutě, po dobrém důrazu Fildy. Hra se ani potom příliš nezměnila, snažili jsme se o kombinaci, ale kolem vápna a v jeho území chyběly přesnost, rychlejší kombinace, moment překvapení. Sluníčko, které od rána hřálo, jakoby nás na hřišti uspávalo. Pohyb našich hráčů nebyl ideální, nechodili jsme si pro míče a častokrát čekali v linii se soupeřovými obránci a tak soupeři stačilo pozorně bránit a čekat na brejky. V druhé půli se kluci snažili hru více rozhýbat. Šancí přibývalo a v nich jsme bohužel ukázali početnému publiku také tu slabší stránku, jejich proměňování. Za druhý poločas jsme sice dali 4 branky, ale kdybychom jich dali třikrát více, nikdo by se nedivil a tak konečný výsledek byl k soupeři milosrdný. Nezakončili jsme několik samostatných nájezdů, netrefili míče z dobrých centrů a neproměnili jsme ani pokutový kop. V konečném výsledku nás to ale nemuselo tentokrát mrzet. Kuci došli za svým cílem odehrát zápas vítězně a potvrdit tak své vítězství ve skupině. Mohly propuknout oslavy, dvě kola před koncem už je totiž jasné, že vítězem ročníku 2015/2016 krajské soutěže starších žáků I.A třídy skupiny C se stává AFK Pečky. Hoši, blahopřejeme !!!

PS: Děkujeme našim fanouškům za parádní návštěvu a podporu. Super !!!


 

15.5.2016

Radošovice : AFK Pečky  0:3 (0:0)

Branky: Holub 3

Sestava: Svobodník, Muller, Kononov, Cmár, Soukup, Kašpárek, Novák, Buřič, Švára, Sosvor, Holub, Mázl, Helák, Havelka

Jako mistři světa jsme nastoupili v utkání s předposledními Radošovicemi. Zřejmě si chlapci mysleli, že se domácí tým porazí sám, protože naše hra v prvním poločase vázla v pohybu i myšlení. Náznaky šancí končily většinou před vápnem soupeře, a když už jsme se dostali dál, váhali jsme s přihrávkou či zakončením do té doby, než nám soupeřův hráč míč ukopl nebo zblokoval. Střela z hranice vápna neexistovala, nepřesností přibývalo. Z našeho představení bolely oči, kluci nebyli schopni dát si přesnou přihrávku, zrychlit hru, míč jim odskakoval od nohy. Při bránění jsme nebránili na těsno, podskakovali balóny, běhali v prostorech, kde se nám zachtělo. Soupeř vycítil šanci, hrál velmi odvážně a účelně, několikrát jsme útočící hráče zastavili jen za cenu faulů. Naštěstí pro nás nedokázali domácí bídnou hru hostů potrestat. Naše šance zůstaly také neproměněny, a když netrefíme ani prázdnou bránu, nebylo se čemu divit, že v poločase svítil na ukazateli stav 0:0.

Ani jsme nešli do kabin. Došlo na důraznější domluvu. Chtěli jsme hru v přechodu do útoku zrychlit, více používat kombinaci na jeden, dva doteky. Překonat obranu domácích se podařilo naštěstí brzy. Po dobré průnikové přihrávce a kličce do protipohybu brankáře dal Tom H. první gól. Druhá gólová akce přišla po chytré narážečce mezi středovými hráči, vysunutí Vítka po křídle a v roli koncového hráče opět Tom H. Třetí a poslední branku dal opět Tomáš, ze závaru před bránou domácích umístil skákající míč. To bylo vše. I přes zlepšenou hru a snahu, bylo znát, že nejsme v ideálním rozpoložení.

Většina hráčů podala podprůměrný výkon. Nevíme proč, každý si musí sám sáhnout do svědomí, zda udělal vše pro to, aby hra odpovídala postavení našeho týmu v tabulce. Za druhý poločas můžeme vyzdvihnout výkon Evžena na pravé záloze a Tomáše Havelky na pravé obraně. Karel se blýskl parádním zákrokem při trestném kopu soupeře. Moc pozitiv tento zápas nepřinesl. Výkon v první půli bal asi to nejslabší, co kolektiv našich žáků na jaře předvedl. Můžeme být rádi za tři body do tabulky, ale jinak bída.


 

8.5.2016

AFK Pečky : Sparta Kutná Hora  2:0 (0:0)

Branky: Vilím, Švára

Sestava: Svobodník, Muller, Kononov, Cmár, Soukup, Kašpárek, Novák, Buřič, Švára, Sosvor, Holub, Vilím, Levkiv, Mázl, Helák

 

Domácí zápas s Kutnou Horou byl v řadě druhým utkáním s těžším soupeřem, který sice bodově v tabulce strádá, ale při porovnání skóre je třetím mužstvem s nejméně obdrženými góly. Vzpomínali jsme na naše trápení na podzim na jaře, když soupeř dal v začátku branku a my se až na konci protrápili aspoň k bodu. Od začátku jsme museli hrát pozorně v obraně a nedovolit hostům vstřelit první branku. Kluci si uvědomovali důležitost utkání a to, že jen další bodový zisk zhodnotí naše minulé vítězství v Jesenici a hodně napoví o dalším vývoji v tabulce obzvlášť, když náš pronásledovatel den před našim zápasem prohrál ve Vrdech.

 

Urostlejší fotbalisté Kutné Hory se od začátku prezentovali důrazným a silovým fotbalem. Naši kluci neměli tolik času k držení míče jak by si přáli a zákonitě tak o něj často přicházeli. Rychlé a důrazné přistupování nám dělalo potíže s rozehrávkou, nedařilo se přenášet hru, kombinace částečně vázla. V častých pasážích se jen bojovalo o balón, což stálo více sil. Proto také nebyla podpora našeho útočného snažení podle našich představ. Když už jsme se dostávali na dostřel branky, chyběla druhá vlna hráčů k odraženým míčům či přihrávce. Ukázkové třeba v případě šance Honzy, který šel ze strany sám na brankaře, ten míč vyrazil, ale ostatní naši hráči byli příliš daleko. Chyběl větší pohyb, souhra třech a více hráčů. Soupeř hrál jednoduše, naše útočné akce i zdvojoval nebo prostě odkopl míč až na sáňkovačku. A pokud se nám přeci jen podařilo obranu Kutné Hory překvapit, nepřesně jsme zakončovali nebo nechali vyniknout brankaře hostů.

Do druhé půle jsme dětem zdůraznili, aby rychleji dávaly míč od nohy, hrály trpělivě a bojovaly. Hra se skutečně zlepšila a vytvářeli jsme si čím dál více šancí. Branka jako by pro nás byla zakletá až do 50 minuty. Po dobré kombinaci po pravé straně s přihrávkou před bránu dostal pobídku Honza a zařídil tolik potřebný gól. V úsilí jsme nepolevili a 10 minut na to po rohovém kopu si na bližší tyč dobře naběhl Tom Š. a dal uklidňující druhou branku. Vítězství bylo v kapse a my se mohli radovat ze zasloužené výhry.

Tento zápas byl hodně o bojovnosti a příliš krásy nepobral. Ale i takové zápasy jsou a obzvlášť proti soupeřům, kteří působí více silově. Přesto si myslím, že to nebylo to hlavní, co nás ve výkonu brzdilo. Na hru soupeře jsme měli sami zareagovat zlepšeným pohybem a více si vypomáhat. Držet balón rychlejšími přihrávkami do šířky, abychom ho tak často neztráceli a nemuseli o něj zase hned bojovat. V zápase jsme ani nedokázali častěji využít naši hru po stranách, tam jsme skutečně čekali víc. Někdy mi i připadá, že některým hráčům důležitost zápasu jakoby svazuje nohy, chybí mi větší odvaha a sebevědomí.

Z utkání ale celkově převažují kladné pocity, opět jsme proti nepříjemnému soupeři předvedli bojovný výkon, pochválit musíme celou obranu, která nepustila soupeře do gólového zakončení a vůbec defenzivní činnost mužstva byla solidní. Možná, že kdyby přišel gól v síti soupeře dřív, zlepšil by se i přechod do útoku, přeci jen těch pokažených přihrávek bylo hodně. Na kdyby se ale nehraje, kluci do tabulky získali další důležité body a výrazně se tak přiblížili k našemu společnému cíli.


 

30.4.2016

Slavia Jesenice : AFK Pečky  1:4 (0:2)

Branky: Holub 4x

Sestava: Svobodník, Muller, Vrba, Cmár, Soukup, Kašpárek, Novák, Buřič, Švára, Sosvor, Holub, Vilím, Kononov, Levkiv, Havelka, Helák

V polovině mistrovské soutěže jsme zavítali k utkání na hřiště Slavie Jesenice. Vzhledem k postavení obou týmů v tabulce šlo o atraktivní utkání a navíc soupeři jsme měli co vracet, neboť jedinou porážku na podzim nám připravilo právě toto mužstvo (1:2). Hráči Jesenice se týmově prezentují velmi dobrou kombinační hrou a jsou individuálně hodně šikovní. Našim plánem bylo aktivním napadáním soupeři co nejvíce znepříjemnit rozehrávku a být silní v soubojích jeden na jednoho.

Od první minuty to byl správný boj z obou stran, naše aktivní hra přinášela ovoce v tom, že jsme domácí nepustili do vážnějšího zakončení, dařilo se včas odebírat balóny a zakládat rychlé protiútoky. Po dvaceti minutách hry jsme se právě ze založené akce po pravé straně, velmi dobře otočené na rychlonohého Víťu mohli poprvé radovat. Vítkovu střelu brankař ještě vyrazil, ale Tom H. na správném místě trefuje prázdnou bránu (24.min). Naše úsilí pokračovalo a po dobře provedeném presingu jsme slavili po druhé. Filda vybojoval balón ten se dostal k Tomovi H., který si obhodil brankáře a dává druhý gól (33.min). Poločasový výsledek byl hodně slibný, ale nesměl nás ukolébat. Do druhé půle vlétli aktivněji domácí, snažili se více kombinovat, dlouhými křižnými nákopy do vápna se nás snažili překvapit a donutit k chybě. Po několika nebezpečných skrumážích v našem pokutovém území se nám povedl ukázkový brejk, když Filda utekl všem obráncům po pravé straně, obešel i brankaře a ještě míč naservíroval zpětnou přihrávkou Tomovi H., který navýšil naše vedení (44.min). Soupeř se ale nevzdal ani za tohoto stavu a po rozehrávce z trestného kopu a následné střele se Karlovi nepodařilo ztlumit míč na svém hrudníku, což z dorážky domácí hráč potrestal a dal v tu chvíli ještě domácímu mužstvu naději na lepší výsledek (56.min). Naši kluci ale nezačali nijak zmatkovat a trpělivě čekali na chyby soupeře v jeho kombinaci. V okamžiku správně provedeného napadání a zisku míče jsme měli několik dobrých útočných situací k dalším gólům, ať to byl Vojta, Evžen nebo Vítek. Nakonec jsme se dočkali ještě po čtvrté, když opět Tom H. využil zmatku v rozehrávce domácího týmu v prostoru vlastního velkého vápna a po krátkém průniku sám před brankářem se nemýlil (64.min). Do konce utkání se již nic mimořádného nepřihodilo a my jsme si tak po závěrečném hvizdu mohli vychutnat pocit vítězství.

Po utkání řekl trenér domácích, „víc takových zápasů“, s čímž naprosto souhlasím. Bylo to utkání s parádním nábojem, oboustranně snaha o kombinaci s ukázkou spousty individuálních dovedností. Žádný „zaparkovaný autobus“ před vápnem, naopak aktivita v napadání, přenášení hry, důraz v soubojích a herní kázeň, byly úspěchem k vítězství. Zápas parádně vyšel Tomovi H., který vstřelil všechny čtyři branky a při tom ani jednou střelou z dálky, jak jsme u něj více zvyklí. Utkání bylo odrazem kolektivního výkonu mužstva, protože každý hráč se svou přítomností na konečném úspěchu podílel. A to platí i o hráčích z lavičky, kteří na hřišti dostali méně minut nebo se do hry nedostali vůbec, protože jen dobře fungující parta může dosáhnou úspěchu. Kluci ještě jednou díky, byl to odmakaný zápas.25.4.2016

AFK Pečky : Sokol Jestřabí Lhota 7:1 (4:1)

Branky: Kašpárek 2, Sosvor, Holub, Vrba, Novák, Levkiv

 

Sestava: Svobodník, Muller, Vrba, Cmár, Soukup, Kašpárek, Novák, Buřič, Vilím, Sosvor, Holub, Švára, Mázl, Kononov, Levkiv, Havelka

 

Od samého začátku zápasu jsme vytvářeli tlak na obranu soupeře a posílali do vápna nebezpečné centry. Také hned ve 3. minutě se z jedné takové přihrávky prosadil hlavičkou Tomáš Holub a zajistil rychlé vedení. Druhý Tomáš (Vrba), u první branky v roli nahrávače, se po chvilce prosadil sám, když krásnou střelou z dobrých 25 metrů vymetl pavouky v horním rohu branky. Naši jízdu za vítězstvím pak na chvíli přibrzdila nepřesnost v rozehrávce, kdy jsme nabídli soupeři možnost ke skórování. Brzy na to si ale bereme dvoubrankové vedení zpět pohotovou střelou Dejva a do půle ještě navyšuje rozdíl skóre Víťa. I v druhé půli jsme předváděli aktivní a kombinační fotbal, na dostřel branky jsme se dostávali velmi často, a přesto, že ne vše bylo dotaženo tak, jak bychom si představovali, zakládání útočných kombinací jsme si procvičili náramně. Krásným průnikem se po té prezentoval Filda, Vítek si připsal druhou branku v utkání a konečný účet uzavřel Luky dorážkou z rohového kopu. Snaživého soupeře jsme přehráli dobrým, kolektivním a pohledným výkonem.

 

V utkání bych ocenil aktivní vstup do zápasu a oproti poslednímu utkání i zlepšenou aktivitu ve střelbě. Mohli jsme vidět velmi dobré průnikové přihrávky posílané ze středu zálohy i obránců. Krajní záložníci se po stranách parádně uvolňovali, ovšem zde nám ještě chybí více gólově využívat jejich náběhů. Útočníci uplatnili v soubojích nejen rychlost, ale i správné myšlení. Ostatně kolektivní výkon je vidět i v soupisu střelců, tak doufejme, že nám to tak vydrží i do dalších zápasů.


 

16.4.2016

Slavoj Vrdy : AFK Pečky  0:3 (0:1)

Branky: Muller 2, Sosvor

Sestava: Svobodník, Muller, Vrba, Cmár, Soukup, Kašpárek, Novák, Holub, Švára, Sosvor, Vilím, Mázl, Kononov, Helák, Buřič

Na velikém hřišti ve Vrdech jsme neočekávali jednoduchý zápas. Domácí hrají spíše jednodušší fotbal, dlouhé pasy na rychlé útočníky. My jsme zase spoléhali na kombinační hru a rychlé přechody do útoku po stranách. Rozjezd naší mašiny byl tentokrát pomalý. Brzdily nás nepřesnosti a špatný pohyb. Když jsme se začali dostávat do šancí, chyběl klid v zakončení. Místo abychom v první čtvrtině dali tři góly, zadělali jsme si na trápení, které částečně zahladil první brankou z dorážky Filip. Když jsme dobře založili útok a dostali se až do vápna, chyběl nápad, překvapivá přihrávka a sebevědomí v zakončení. Vrdy se i za cenu odkopů ubránily, naše nemohoucnost vstřelit víc branek jim stále dávala určité šance do druhé půle. Chtěli jsme zvýšit aktivitu, více střílet, jenže druhá půle byla ve finální fázy více statická a vyložené šance nepřicházely. Nebylo nic platné, že máme častěji míč v držení, neměli jsme potřebný klid a přesnost. Ošidné jednobrankové vedení muselo být hlídáno dobrou defenzívou, což se úspěšně dařilo. Sedm minut před koncem uplatnil svoji rychlost a techniku Robert, který z pozice posledního překvapil svým vyjetím domácí obranu a přesně zakončil. Po několika minutách svoji aktivitu zopakoval a přidal třetí branku, která byla jistotou našeho vítězství.

Dnešní zápas však celkově patřil mezi ty méně povedené. Někteří hráči neměli svůj den a na projevuu hry se to podepsalo. V záloze se příliš nedařilo Tomášovi, kterého pobolívala hlava a působil unaveně, prohrával souboje nebyl aktivní ve střelbě jak jsme zvyklí. Krajní záložníci se sice snažili, ale po průniku do vápna jakoby nevěděli co dál. Útočníci nevyužili svůj potenciál rychlosti do správných náběhů, odráželi se od nich míče, málo stříleli a nedostávali se tolik do šancí jak bychom chtěli. Nejlépe tak tento zápas zvládla obranná řada, která až na výjimky si bezpečně ohlídala pokusy o průniky a soupeře až na jednu výjimku nepustila do vyložené šance. Velmi dobře zahrál Robert, který jak v obranné tak v útočné fázi předváděl své umění (palec nahoru). Kluci ubránili nejlepšího střelce naší soutěže a po zásluze dohráli s čistým štítem.

Škoda, že zápas se nevyvíjel tak, abychom mohli dříve sáhnout k většímu střídání, zásah do takového utkání nebyl jednoduchý. Nevím, proč někteří hráči dnes působili bez šťávy, bez zápalu. Neradi vidíme vynechávání soubojů s tím, že tam jdou hráči na půl plynu, to je nedisciplinované chování, které se proti aktivnějšímu soupeři vymstí. Připomínáme si tyto situace stále, při tréninku, před zápasem, ale někteří hráči mají v této činnosti stále veliké nedostatky.

Děkujeme klukům za další vítězství, zápas nebyl jednoduchý, ale částečně jsme si to ztížili sami. Doufám, že příště bude mít naše hra větší náboj.

13.4.2016

SK Sokoleč : AFK Pečky 0:7 (0:3)

Branky: Buřič 3, Mázl 2, Levkiv, vlastní

Sestava: Cmár, Novák, Zradička, Kononov, Urban, Kašpárek, Buřič, Levkiv, Helák, Sosvor, Mázl, Soukup, Švára, Vilím, Kozák

 

Do přátelského utkání jsme záměrně nenastoupili se 4 hráči základní sestavy (Holub, Muller, Vrba, Svobodník) a dali příležitost hráčům z mladších žáků. První půli jsme se na hřišti hledali a hodně ztráceli míče, spíše než před brankami se hrálo ve středu hřiště. Nebyl dobrý pohyb hráčů a tak dojem z první půle i přes vedení byl více než špatný. Výkon v druhé půli se zlepšil, kluci se snažili kombinovat přesněji a konečně jsme se více dostávali do zakončení. Zápas splnil účel tréninkového zápasu. 

 

11.4.2016

AFK Pečky : SK Nespeky  4:1 (0:1)

Branky: Holub 2, Vilím 2

Sestava: Svobodník, Muller, Vrba, Cmár, Soukup, Kašpárek, Novák, Holub, Švára, Sosvor, Vilím, Mázl, Kononov, Helák, Levkiv

V dalším utkání nás čekal nepříjemný soupeř, který hraje dobře takticky, disciplinovaně a umí maximálně stížit snažení silnějších mužstev. Ne náhodou dokázaly Nespeky porazit mužstva Kutné Hory, České Brodu nebo potrápit Jesenici. Také na nás byl jejich tým dobře připravený a od začátku dělal našim hráčům problémy zhuštěnou obranou. Tu jsme se snažili překonat centry ze stran, ale přihrávky nebyly přesné a většinou končily v rokou pozorného brankáře nebo byly odvráceny. Při našem bezzubém tlaku číhal soupeř na rychlý brejk, což bylo nepříjemné pro naše obránce, ale až na výjimky si dokázali celkem poradit. Soupeř měl během 20 minut asi dvě střely na bránu, z kterých však mohl skórovat, když jsme nedůsledně bránili. Do největší šance jsme mu ale nakonec pomohli sami, neboť lajdáckou rozehrávku stopera ve spojení se špatnou nabídkou hráčů zachytil rychlý útočník Nespek a  své sólo i přes snahu gólmana zakončil úvodní brankou.  V největší šanci na vyrovnání jsme následně selhali, když sami na brankáře netrefíme branku. Hra se tak vyvíjela podle scénáře, který jsme si nejmémě přáli. Do druhé půle jsme po dětech požadovali větší aktivitu a zjednodušení hry. Kluci nastoupili s odhodláním výsledek otočit a musím uznat, že druhý poločas snesl jiné měřítko. Podařilo se rychle vyrovnat a ve 42.minutě už vedeme 2:1. Od té doby přicházely šance jak na běžícím pásu a bylo otázkou času kdy dáme další, uklidňující branku. Ta přišla s pomocí teče v minutě 47. po střele Toma. Spálili jsme pak několik dobrých příležitostí nebo nás vychytal výborný gólman hostujícího týmu a trefili tyč. V tu chvíli jsme ale dokázali předvádět líbivý a hlavně účelný kombinančí fotbal, v jehož závěru po velmi pohledné akci přidáváme po zásluze branku na konečných 4:1. Za odmakaný druhý poločas zaslouží kluci pochvalu, myslím, že předvedli i dobrou fyzickou připravenost.

 

5.4.2016

AFK Pečky : SK Český Brod 5:1 (3:1)

Branky: Sosvor 2, Holub 2, Vilím

Sestava: Svobodník, Muller, Vrba, Holub, Soukup, Kašpárek, Novák, Buřič, Švára, Sosvor, Vilím, Cmár, Mázl, Kononov, Helák, Levkiv

 

Festivalem neproměněných šancí by se dal nazvat náš sobotní mistrovský zápas. Dobrou hru v prvních 20-ti minutách jsme zužitkovali ve dva góly, ale v tu dobu už mohlo být také po zápase. Bohužel po krásných pasech za obranu si naši útočníci počínali v zakončení hrozně lehkovážně a místo přesného a cíleného zakončení, podkopáváme míče do nějakých obloučků, které končí v rukavicích hostujícího brankáře. Špatně a nepřesně řešíme finální fázi, v situacích 2:1 nebo 3:1 kličkujeme a zbytečně ztrácíme míče. Tento zápas jakoby byl v našem rozhodování naruby. Soupeř neměl příliš síly do kombinace a tak hrozil více z nakopávaných míčů nebo sem tam přišel pokus projít celé hřiště, což ku podivu nás všech nemělo daleko k úspěchu. Po dobrém úvodu totiž jako by přišlo uspokojení a naše koncentrace, pohyb a důraz postupně uvadal. Hosté dali kontaktní branku z trestného kopu, naštěstí Tomáš krásnou střelou nám brzy vrátil dvoubrankový náskok. Ale jak jsem již psal, poločas měl být jasně vyhraný, šancí jsme měli víc než dost.

V druhé půli jsme přidali ještě dvě branky, nicméně to bylo asi vše, co se ve 35 minutách podařilo. Byli jsem velice zklamáni, že jsme po přestávce nepředvedli více fotbalové šikovnosti a fotbalové souhry. Místo toho v akci, kterou můžeme dotáhnout téměř do prázdné brány, zakončujeme bez myšlenky střelou z úhlu, aniž vůbec trefíme branku, kličkujeme mezi čtyřmi hráči soupeře, až ztratíme balón, přihráváme do zhuštěných středových prostorů, místo abychom hráli po stranách atd. Velmi výrazně kluci polevili v celkovém pohybu, kdy chvilkama hrajeme na 70 metrech. Naši hráči nastolili pouťové tempo, viděli jsme hráče bez pohybu, vynechávání soubojů, výkon bez šťávy a z toho plynoucí neurovnanou hru, jako bychom si řekli „už je hotovo, tak co bychom běhali“. Dá se prominout a pochopit, že i přes snahu se ne vše podaří. Ale pobízet starší žáky, aby běhali, to si myslím, že do této kategorie nepatří. Doufám, že si z té druhé půle vezmeme dostatečné ponaučení do dalších zápasů, protože lehkovážnost a lenost do fotbalu nepatří.

28.3.2016

Uhlířské Janovice : AFK Pečky 0:7 (0:4)

Branky: Holub 3, Mázl, Sosvor, Muller, Buřič

Sestava: Svobodník, Muller, Vilím, Soukup, Cmár, Kašpárek, Novák, Buřič, Švára, Sosvor, Holub, Mázl, Levkiv, Kozák, Havelka

První jarní mistrovský zápas jsme sehráli se soupeřem, který je v tabulce na posledním místě. Nicméně jeho poslední podzimní výhra nad Českým Brodem velela žádné podcenění. Od začátku jsme měli více ze hry, brzy díky Tomášovi střelecké iniciativě vedli a zápas prakticky rozhodli do poločasu. Samotná hra ovšem měla k našim představám daleko, protože jsme viděli hodně pokažených přihrávek a laciných ztrát. Soupeř si proti našemu mužstvu nevytvořil sám žádnou šanci, vlastně jen díky našim chybám se tak třikrát za zápas mohl pokusit dát gól. Jednalo se ale o vyložené hrubky, kterých se musíme příště vyvarovat, protože tyto nevynucené chyby posílaly hráče soupeře do samostatných úniků na našeho brankáře a jen díky dobrému vyběhnutí a nemohoucnosti domácích hráčů si náš tým udržel nulu v inkasovaných gólech. Druhá půle pak byla z naší strany více fotbalová a v konečném součtu jsme mohli dát určitě více branek. V celkovém hodnocení byly výkony většiny hráčů průměrné, čekali jsme větší aktivitu a více přesnosti.

Ještě si neodpustím připomínku k naší předzápasové přípravě. Na srazu v 9:15 chybí  tři hráči základní sestavy (i když jeden cizím zaviněním), někteří vybíhají na trávník 10-15 minut před začátkem. Hrači nejsou správně rozcvičení a koncentrovaní, takže prosím, abychom příště dodržovali stanovený čas srazu.


 

19.3.2016

AFK Pečky : SKP Mladá Boleslav 7:1 (3:0)

Branky: Holub 4, Vrba, Sosvor, Kašpárek

Sestava: Svobodník, Muller, Kononov, Soukup, Vrba, Kašpárek, Novák, Buřič, Švára, Sosvor, Holub, Levkiv, Kozák, Havelka

V nekompletní sestavě jsme odehráli tzv. generálku se soupeřem I.A. třídy skupiny B na travnatém hřišti v Dobřichově. Terén byl občas překážkou pro přesnější kombinaci hráčů, ale myslím, že si s tím kluci docela slušně poradili. Od začátku jsme byli nebezpečnějším týmem a brzy vedli o dva góly. Pak přišly takové slabší minuty, kdy se nepodařilo spoustu akcí dotáhnout, nedali jsme snad pět přihrávek v kuse bez ztráty míče. Až v závěru poločasu se hra zpřesnila, kdy jsme se dokázali prezentovat pohlednými kombinacemi. Hned v úvodu druhé půle jsme si při naší rozehrávce vybrali horší chvilku potrestanou brankou, ale jinak celý druhý poločas až na výjimky byl opět v naší režii. Nebýt zbrklého zakončení a nepřesných finálních přihrávek, mohlo být skóre ještě vyšší. Zejména Vítek nedotáhl spoustu svých úniků, z těch jsme čekali větší produktivitu, ale ani náběhy volných hráčů nebyly vždy do správných míst. Za zmínku stojí Evženova ukázka moderního fotbalu, kdy z pozice pravého obránce zaútočil po křídle a z jeho centru padl gól do sítě soupeře, to se mu skutečně povedlo. Jistý výkon podal na kraji obrany Tomáš Havelka a je dobrá zpráva, že při absenci více hráčů máme kam šáhnout.


 

13.3.2016

ČAFC Praha : AFK Pečky  3:10 (2:4)

Branky: Sosvor 4, Holub 4, Vilím, Kašpárek

Sestava: Svobodník, Muller, Kononov, Holub, Soukup, Kašpárek, Novák, Buřič, Helák, Sosvor, Vilím, Cmár, Mázl, Němec, Rytnauer

 

Zápas s pražským účastníkem I.A třídy jsme začali svižně a brzy vedli 2:0. Po chybě na pravé straně obrany a následném faulu ve vápně sice domácí z penalty snížili, ale naše mužstvo mělo dál ze hry dostatek šancí na to, aby skóre narůstalo v náš prospěch. Poločasový výsledek byl pro soupeře ještě milosrdný, když jsme spoustu velice dobrých příležitostí neproměnili. Opticky však naše hra postrádala občas řád, to když si někteří přestali plnit své povinnosti nebo začali bezhlavě zmatkovat. Hlavně obranná řada zřejmě neměla svůj den, protože tolik chyb v jednom utkání jsme dlouho neviděli. Záložníci směrem dozadu občas také spinkali, ale dopředu byla naopak jejich hra solidní. Po probuzení Lukyho v druhé půli bych řekl, že jsme od celé záložní řady s útokem mohli konečně vidět zlepšenou hru a to v různých obměnách sestavy. V nasazení a práci s míčem šli tentokrát příkladem Filip s Vojtou a Tomášem, pro které nebyl žádný míč ztracený a troufnu si tvrdit, že podali v přípravě zatím nejlepší výkony. Doufám, že na jejich výkony navážou i ostatní hráči a svoji formu tak správně všichni načasují na první mistrovský zápas.


 

6.3.2016  

FK Zeleneč : AFK Pečky 0:6  (0:3)  branky: Vilím, Sosvor 2, Holub 3

SK Úvaly : AFK Pečky  1:3 (0:1)  branky: Sosvor 3

sestava: Svobodník - Muller, Cmár, Soukup, Kononov, Buřič, Novák, Holub, Kašpárek, Sosvor, Vilím, Mázl, Vrba, Vrba D., Muller P.

 

Na UMT v Xaverově jsme sehráli s mužstvy Zelenče (I.A. třída skup. B) a Úval (OP Praha-východ) miniturnaj 1 x 25 minut, dvoukolově. Větší spokojenost byla s prvními půlemi vzájemných zápasů, v druhých poločasech naše hra postrádala více přesnosti.


 

21.2.2016   FK Bohemia Poděbrady : AFK Pečky 1:0  (1:0)

sestava: Svobodník, Cmár - Muller, Sedlák, Soukup, Kononov, Helák, Novák L., Holub, Kašpárek, Sosvor, Vilím, Cmár, Levkiv, Kozák, Krupka, Zradička

 

Další přípravný zápas jsme sehráli s druhým týmem krajského přeboru žáků Bohemií Poděbrady na UMT domácího týmu. V začátku zápasu jsme postrádali více klidu a přesnosti, pohyb hráčů nebyl podle představ. Dlouho se spíš jen bojovalo o míč mezi vápny bez vyložených šancí. O první a jedinou branku se v první čtvrthodině postaral kapitán Poděbrad, který uplatnil svou rychlost a od našich kluků dostal více prostoru než bylo třeba. Inkasovaný gól nás probudil a začali jsme být více nebezpeční, jenže dobré příležitosti kluci neproměnili ani v situacích sami před brankářem. Hra našeho mužstva se zlepšila a v druhé půli naše šance přibývaly. Vysunutým presingem jsme přinutili soupeře k několika chybám, zkoušeli útočit ze stran či střílet ze středu vápna, ale brána jako by byla zakletá. Nutno říct, že soupeř si v obraně počínal důrazně, ve vápně nedal našim útočícím hráčům příliš prostoru. Když už se rýsovalo gólové zakončení, byli jsme hodně nepřesní, nebo jsme dlouho váhali či se nedokázali prosadit 1:1. Celkově jsme ale sehráli solidní utkání, v kterém naši nebyli horším týmem, škoda, že tentokrát bez potřebné efektivity, což se nám často nestává. Kaňkou zápasu je nešťastné zranění Matyáše bez cizího zavinění těsně před koncem. Všichni Matymu přejeme brzké uzdravení a doufáme, že se na hřiště brzy vrátí.


 

14.2.2016   SK Benátky n/Jizerou : AFK Pečky 0:9  (0:4)

branky: Holub 4, Novák 2, Sosvor, Vilím, Sedlák

sestava: Svobodník - Muller, Sedlák, Soukup, Kononov, Helák, Novák L., Buřič, Holub, Sosvor, Vilím, Cmár, Levkiv, Mázl, Němec, Novák J.

Další přípravný zápas sehráli žáci se soupeřem I.A. třídy skupiny B na domácí UMT. Oba týmy se snažily o kombinační hru již od své brány, ale obě mužstva v rozehrávce také poměrně dost chybovala. V našem případě v rozhodném okamžiku vždy chyběla větší nabídka volných hráčů, větší aktivita, lepší pohyb nebo přišla nepřesná přihrávka či zpracování Vůbec v celém utkání těch ztrát balónů bylo víc než dost, ale bylo to také dáno menším hřištěm a aktivním presingem soupeře, který nám často dělal problémy. V útoku jsme ale byli dominantní my a kluci si dokázali připravovat velice dobré střelecké pozice. Především střely Tomáše H. a Matyáše z prostoru před velkým vápnem byly výstavními góly. Pokud jsme i my dobře napadali v rozehrávce soupeře, přišly další šance a branky. Celkově zasloužené vysoké vítězství a na to, že jsme byli po druhé na velkém hřišti, lze výkon mužstva hodnotit jako lepší průměr.

K tomu ještě pár věcí. Po klukách jsme od začátku vyžadovali herní disciplínu v chování na konkrétních postech v momentě kdy máme míč, po jeho ztrátě a při bránění. Zde byly veliké rezervy v myšlení a dodržování taktických pokynů některých žáků a to ve všech našich řadách. Ať to byla u některých malá aktivita, libovolné běhání v jiném prostoru než bylo určeno, nebo chyběl poctivý návrat po ztrátě míče či nedostatečná dravost a podpora při útoku. Někteří hráči vůbec nepoužívají v osobních soubojích tělo, byť na to neustále klademe důraz.


 

31.1.2016   TJ Kyje : AFK Pečky 0:12  (0:7)

branky: Novák 4, Kašpárek 2, Sosvor 3, Buřič 2, Muller

sestava: Svobodník - Muller, Sedlák, Soukup, Cmár, Kašpárek, Novák, Buřič, Helák, Sosvor, Levkiv, Urban, Němec, Kozák, Fejfar

Prvním přátelský zápas jsme sehráli s netradičním soupeřem TJ Kyje, jehož starší žáci hrají pražskou A.třídu, na krásné nové UMT 4. generace. Při velké marodce a cekově omluvených 6 hráčů, pomohli starším žákům jejich mladší spoluhráči a myslím, že si v zápase vedli velmi dobře. Průběh zápasu napomohl k tomu, že si více hráčů vyzkoušelo hru na různých postech, je pravda, že někdy tím herní projev utrpěl, ale celkově na první zápas v přípravě byl předvedený výkon dobrý. Kluci dokázali ukázat souhru, kombinace do rychlých protiútoků, někdy ale následovaly zbytečné ztráty míče, když chyběla pasáž ke zklidnění, udržení míče, mezihra. Příčinou ale bylo také, že nám soupeř umožňoval až nezvykle se dostávat do obrovského množství šancí a kdybychom dali gólů 20, nikdo by se nemohl divit.


 

25.10.2015   AFK Pečky : Votice  3:1  (1:0)

branky: Švára 2, Holub

sestava: Svobodník (Cmár) - Soukup, Sedlák, Holub, Vrba, Levkiv, Novák, Buřič, Švára, Sosvor, Muller, Kononov, Mázl, Kašpárek

V posledním utkání podzimní části mistrovské soutěže jsme na domácím hřišti přivítali soupeře z benešovska. Utkání jsme začali útočně, po stranách se dostávali do blízkosti hostující branky, ale finální přihrávka nebo důrazné zakončení chyběly. Po velké vápno jsme dokázali kombinovat, pak však naše počínání postrádalo nápad, rychlé řešení nebo přesnou a razantní střelu. Radost z branky zařídil v 17. minutě Tom Švára, který využil rozestoupené obrany a tváří v tvář brankaři přesně zakončil.  První poločas byl v naší režii, soupeř nás téměř neohrozil, ale z naší hry jsme měli určitě vytěžit víc než jen jednu branku. V druhé půli jsme hned v začátku zahodili stoprocentní šance a následně v naší hře přibylo více nepřesností. Soupeře jsme vlastními chybami dostávali do hry a nabízeli mu nebezpečné brejky. Naštěstí jako přes kopírák první půle opět Tom Švára z pravé strany navýšil vedení a chvíli na to střílí ze stejné pozice třetí branku Tom Holub. Ani to nepřineslo na naše kopačky více klidu a tak další chybu v naší rozehrávce již potrestal soupeř gólem. Závěr zápasu se našim klukům nevydařil, od další pohromy nás zachránila tyč. Štěstí stálo na naší straně, vítězství si domácí nenechali vzít.

V utkání byla tentokrát z naší strany herně lepší první půle. Dařila se kombinace, ale ve finálních přihrávkách a střelbě jsme si počínali špatně a slabě. Druhou půli se náš výkon zhoršil a radost můžeme mít snad jen ze dvou gólů v síti soupeře. Velké množství individuálních chyb vedlo k neurovnané hře. Celkově se tak náš výkon dá hodnotit jako průměrný.

 

 

19.10.2015   SK Poříčany : AFK Pečky  0:5  (0:0)

branky: Novák, Holub, Buřič, Kononov, Sosvor

sestava: Cmár - Soukup, Sedlák, Holub, Vrba, Levkiv, Novák, Buřič, Švára, Sosvor, Kononov, Helák, Mázl

V dalším utkání jsme měli na hřišti Poříčan potvrdit v roli favorita. Domácí od začátku pozorně a jednoduše bránili, naší úlohou bylo vstřelit rychlý gól. Kombinace se nám celkem dařila a šance přicházely jedna za druhou, ale naše střelba byla slabá a nepřesná nebo nás vychytal brankař soupeře. Přestože se hrálo především na půlce domácích, ke gólu prvních 35 minut nevedlo a poločas tak skončil bez branek. Trpělivost a dobrá kvalita naší hry přinesla první trefu v 10 minutě druhé půle a pro naše kluky to byl start k dalším gólům do sítě Poříčan. Za dvacet minut jsme přidali další 4 branky a mohli se tak nakonec radovat z vysoké výhry.

Dnes nás hráči potěšili pohlednou kombinační a aktivní hrou. Našemu výkonu chyběla pouze lepší koncovka, branky jsme měli vstřelit už v první půli. Celkově jsme neproměnili opět mnoho šancí, nikdo by se nemohl divit, kdyby byl na konci výsledek dvouciferný. Jenže na kdyby se nehraje a momentální bolest naší hry - proměňování šancí - je bohužel stále aktuální.


 

13.10.2015   Sokol Zásmuky : AFK Pečky  1:12  (0:4)

hráno 2 x 30 minut   

branky: Levkiv 2, Muller 2, Novák 2, Buřič 2, Švára, Soukup, Sedlák, Sosvor

sestava: Svobodník - Soukup, Sedlák, Kononov, Vrba, Buřič, Švára, Novák, Levkiv, Sosvor, Mázl, Helák, Muller.

Přípravný zápas vyplnil chybějící mistrovské utkání. S druhým týmem okresního přeboru jsme sehráli pohodový zápas. Zpočátku nám dělal problém ofsajd systém hraný domácím mužstvem a také proměňování šancí, když jsme dokázali překopnout i prázdnou bránu. Druhá půle byla lepší a taky produktivnější. Zahráli si všichni, utkání splnilo účel tréninku.


 

7.10.2015   AFK Pečky : FK Kolín 2:3  (1:2, 1:0, 0:1)

hráno 3 x 25 minut, hřiště Ratenice   

branky: Levkiv, Soukup

sestava: Cmár - Soukup (Svobodník), Muller R., Sedlák, Kononov (Vrba), Holub, Buřič, Švára, Helák (Novák), Levkiv, Mázl.

Přpravný zápas měl být příležitostí pro méně vytížené hráče a zároveň jako herní trénink ke zlepšení našeho neuspokojivého herního projevu z posledních zápasů. Nešlo ani tak o výsledek, jako spíš o trénink potřebného sebevědomí, aby si hráči zahráli bez tlaku na výsledek a očekávalo se, že si kluci zkrátka s chutí zahrají. Marně přemýšlím nad příčinou, proč i v takovém utkání se najdou hráči, kteří jsou místo aktivního pohybu a nabídky spíše statičtí, jako by se báli zodpovědnosti. Druhá věc je, že stále hodně kazíme i jednoduché přihrávky, lehkovážně ztrácíme míče, při bránění jsme daleko od hráčů a nedůrazní. Ale to vše pramení ze špatného pohybu jak s míčem tak bez míče. Říkáme si to pořád do kola, upozorňujeme na základní věci, jenže stále stejné chyby. Takže pánové, je potřeba na tréninku místo vašich srandiček více zabrat, jinak se z tohoto matného projevu jen tak nevyhrabeme.


 

3.10.2015   Sparta Kutná Hora : AFK Pečky  1:1  (1:0)

branka: Holub

sestava: Svobodník - Soukup, Muller R., Sedlák, Vrba, Cmár, Holub, Buřič, Švára, Levkiv, Sosvor, Kononov, Helák, Mázl, Muller P.

 

Říká se, když nedáš gól, nemůžeš vyhrát. Peloton neproměněných šancí nás dnes stálo vítězství proti soupeři, který při vší úctě k němu, nebyl lepší než Jesenice nebo Český Brod. Jenže stačilo zaváhání v 8. minutě a s nakopnutým míčem dopředu jsme si nedokázali poradit. Své sólo útočník domácích s přehledem proměnil. I přes naši neuspořádanou a kostrbatou hru jsme se dokázali několikrát dostat do vyložených šancí na vyrovnání. Jenže naše hráče koncovka zradila. Bohužel ani v druhé půli jsme z velkých tutovek nedokázali vstřelit rychlou vyrovnávací branku. Těch situací, kdy jsme byli sami před brankářem bylo skutečně dost. Nakonec jsme byli rádi aspoň za tu jednu využitou v 69.minutě.

Co říct k výkonu ? Citelně chyběl Vítek a jeho rychlé výpady po lajně. Hráči nehrají v pohodě, nevěří si a situace řeší buď zbrkle nebo na poslední chvíli. Herně se nedaří, některé řešení situací v této věkové kategorii je doslova šílené. Očekávali bychom více rozvahy, zapojení hlavy do hry. Jediného, koho můžeme v tomto směru vyzdvihnout je David, který nezmatkuje, míč podrží a zbytečně neztrácí, podívá se a rozehraje. Škoda jen, že nemá rychlost jako jsme ho znali v přípravce :-) Přestože není hra optimální, dokážeme si vytvářet hodně brankových šancí, jenže chybí jednoduché zakončení. Myslím, že dnes jsme promarnili možnost výhry, proto i výsledkově je pro nás zápas zklamáním.

Sílu našeho mužstva ale známe. Je potřeba, abychom se co nejdříve dokázali vrátit k tomu co nás zdobylo v přípravě a začátku soutěže, tj. kombinančí fotbal plný pohybu. V první řadě ale musí chtít kluci pochopit, že jen odvahou a zapálením pro hru se toho dá docílit.

 

27.9.2015   AFK Pečky : Slavia Jesenice 1:2 (0:1)

branka: Levkiv

sestava: Svobodník - Soukup, Muller, Sedlák, Vrba, Kašpárek, Holub, Buřič, Švára, Levkiv, Sosvor, Cmár, Kononov, Helák, Mázl, Stuchlík

V dalším utkání jsme změřili síly s technicky vybaveným soupeřem, druhým týmem průběžné tabulky. Moc dobře se vědělo, že nás nebude čekat žádný lehký zápas.

Hned v začátku utkání jsme si vypracovali dva velice slibné brejky, když nejprve Filip a potom Vojta šli sami na brankáře, jenže je zradil poslední dotek s míčem, při kterém si balón příliš předkopli a vyběhnutý brankář hostů nezaváhal. Naše hra se postupem času vytrácela a tempo zápasu začal diktovat soupeř. Hráči Jesenice stále častěji drželi míč na svých kopačkách a to bohužel i na naší polovině hřiště. Nechávali jsme jim k tomu spoustu prostoru, přesto si soupeř vyloženou šanci nevypracoval. Problém však byl v tom, že když jsme míč získali, trestuhodně jsme ho opět odevzdali a to nepromyšleným odkopem, špatnou přihrávkou nebo dokonce špatným autovým vhazováním ! Kromě přesnosti chyběl pohyb, spolupráce trojic, čtveřic, mezihra s míčem. Trest přišel před koncem poločasu, kdy jsme zaváhali v obraně a soupeř se dostal do vedení. Nástup do druhé půle napověděl, že kluci chtějí zápas otočit a začali být aktivnější směrem dopředu. Po zásluze také ve 46 minutě vyrovnal David a my mohli být klidnější. Plynulost zápasu pak byla často rozkouskována hvizdem rozhodčího a jeho posuzováním zákroků. Z naší strany je třeba objektivně přiznat, že v těch právem odpískáných byla příčinou pomalejší reakce, pomalé přistupování a horší obratnost našich hráčů. Ze standardek si soupeř ale šanci nevytvořil. Bohužel po ztrátě míče na polovině hřiště a v danou chvíli chybného rozestavení hráčů přišel brejk hostů, při kterém navíc došlo k zaváhání při vyběhnutí z brány. Nezvládnutá situace znamenala druhý gól v naší síti. V závěru se kluci ještě snažili o vyrovnání, několik střel si vypracovali, ale buď byly zblokovány, nebo je pochytal brankař Jesenice.

Zápas tak skončil výhrou hostujícího týmu, který ukončil naši desetizápasovou šňůru vítězství, počínaje soustředěním. Dnešní soupeř sice vyčníval držením míče, ale na počet přihrávek se nevyhrává. Vyhrává se na proměněné šance a s nimi si dnes dokázal o gól poradit lépe. Faktem ovšem je, že jsme dnes postrádali týmový výkon, který se odvíjí od výkonů individuálních a ty nebyly dnes dobré, u některých hráčů jsme dokonce viděli daleko podprůměrné. Je nám ale taky jasné, že ne vždy vyjde všechno podle našich představ. Klukům ani nelze upřít bojovnost, pouze ta ale tentokrát nestačila. Do dalšího těžkého zápasu proto musíme k bojovnosti přidat lepší kontrolu nad míčem a přesnější přihrávku, neuchylovat se k zmatečným odkopům ale snažit se poctivě pracovat v rychlosti a prostoru s míčem.

 

 

 

 

 

 

19.9.2015   Jestřabí Lhota : AFK Pečky  0:5 (0:1)

branky: Sosvor, Sedlák, Holub, Levkiv, Kononov

sestava: Svobodník - Soukup, Muller R., Holub, Sedlák, Vrba, Kašpárek, Buřič, Švára, Sosvor, Kononov (Levkiv, Cmár, Muller P., Stuchlík)

 

13.9.2015   AFK Pečky : Slavoj Vrdy 7:0 (0:0)

branky: Sosvor 2, Holub 2, Novák, Kašpárek, Buřič

sestava: Cmár (Haurytyn) - Soukup, Muller, Sedlák, Vrba (Kononov), Kašpárek, Holub, Novák, Švára (Helák), Buřič (Mázl), Sosvor

Po dvou víkendech hraných venku jsme se opět představili na domácím stadionu. Soupeřem nám byl nováček z kutnohorska Slavoj Vrdy. Opět jsme se nesešli ve stejné sestavě, pro nemoc se nemohl dostavit David.

Zápas jsme začali aktivně, ale Filip ani Vojta sami před brankářem neproměnili. Jako bychom tím odstartovali trápení v koncovce, které chyběly buď přesná přihrávka nebo přesná a důrazná střela. Během dalších minut se naše hra změnila v křečovitý projev, ke kterému přispěl špatný pohyb volných hráčů a nepřesnost. Utápěli jsme se v kličkování ve zhuštěných prostorech, nedařilo se překvapit obraný val soupeře. Co bylo platné, že jsme odehráli většinu času v našem útočném pásmu, když efekt byl nulový. Bohužel jsme bránu Vrdů nepřekvapili ani střelou ze střední vzdálenosti a vůbec střel bylo celkově první půli málo.

Druhé poločasy nám zatím vycházejí lépe a bylo tomu i v tomto zápase. Hned ve třetí minutě druhé půle zavelel Tom Holub k otevření střelnice. Téměř s pravidelností 5 minut jsme pak navyšovali skóre, které se zastavilo na čísle 7.  Konečně jsme se dočkali zlepšené kombinace a přímočařejších akcí. Soupeře jsme do vážnější šance za celý zápas nepustili a mohli jsme se tak radovat z dalšího vysokého vítězství a čistého štítu našich brankařů.

 

6.9.2015   Nespeky : AFK Pečky  0:6 (0:2)

branky: Levkiv 2, Sosvor, Novák, Sedlák, Holub

sestava: Svobodník - Soukup, Holub, Cmár (Sedlák), Kononov (Vrba), Kašpárek, Buřič, Novák, Švára (Helák), Levkiv, Sosvor

U plánovaného domácího zápasu jsme museli přehodit pořadatelství, neboť se sešlo více okolností (kolize s turnajem přípravek a utkáním dorostu), ale neznamenalo to pro nás žádný větší problém. Dvakrát po sobě doma budeme tedy hrát až na jaře. Více tak mrzela avizovaná neúčast Roberta a později i Patrika. To jsme ještě nevěděli, že onemocní Ondra, takže k utkání jsme jeli opět jen se třemi hráči na střídání.

Na pozici stopera se tak musel postavit Tomáš Holub, do útoku se vrátil David. Neznámý soupeř měl stejně jako my dvě vítězství, nastupovali jsme proto s respektem a očekáváním, jak se bude hra vyvíjet. Od první minuty jsme však byli daleko nebezpečnější a vytvářeli si velmi dobré šance, které však naši hráči nezakončili gólem, nicméně už v 7.minutě se Filda nemýlil a dostal nás do rychlého vedení. Naše útoky byly vždy nebezpečné, jenže naše náběhy na centrované míče a zakončení nebylo přesné. Až ve 20. minutě po závaru se odrazil míč na hranici velkého vápna a Tom Holub ho uklidil s pomocí tyče tam kde jsme ho chtěli vidět - 0:2. To nás mělo sice uklidnit, ale hra byla z naší strany neurovnaná, přicházeli laciné ztráty po nepřesnostech jak ve zpracování, přihrávkách nebo prohraných soubojích. Soupeř toho sice nebyl schopen využít a prakticky kromě dvou rohových kopů naši bránu téměř neohrozil. Chvílemi tak zápas připomínal spíše boj o střed hřiště. Druhou půli jsme začali neurovnaně jako jsme skončili první. Sice se hrálo většinu času na soupeřově půlce, ale chyběla finální přihrávka, nápad, lepší řešení. Náš tlak se nedařilo dlouho zužitkovat až v 59. minutě David zvyšuje náskok. Od tohoto okamžiku spustili naši na závěr nečekanou kanonádu, když v rozmezí 5.minut přidali další tři góly. Vítězství na hřišti soupeře bylo zasloužené, výkony některých hráčů však nebyly zdaleka takové, jak bychom si představovali.

 

29.8.2015   Český Brod : AFK Pečky  2:4 (2:0)

branky: Sosvor 2, Novák 2

sestava: Svobodník - Soukup, Müller R., Sedlák (Cmár), Vrba (Kononov), Kašpárek, Buřič, Novák, Švára, Levkiv (Mázl), Sosvor

Oproti vítězné sestavě z prvního zápasu musely přijít změny. Absence Holuba a Mullera P., vrátivší se Levkiv a Kašpárek, k dispozici brankář Svobodník. Ten se právě postavil v tomto utkání do brány také právě proto, abychom alespoň tři hráče měli připravené do hry, jak se v zápase později ukázalo jako důležité. Tři hráči na lávce je skutečně minimum.

V začátku utkání měli domácí více ze hry, když jsme jim sami neurovnanou a zbrklou hrou jejich snažení velice usnadňovali. K tomu opět malý důraz v záložní i obranné řadě, zmatky před vlastní bránou, špatné bránění prostorů. Přesto jsme to byli my, kdo mohl jít v utkání do vedení po plejádě několika velice slibných šancí, ale ani sami před brankářem jsme si dobře neporadili. Naše zakončení nebylo pohotové, střely lítaly brankáři do rukavic nebo mimo bránu. Nedáš dostaneš platilo dvojnásob, nejprve z rohu z nesčetných dorážek a po té z brejku po pokažené rozhrávce ve středu hřiště. Aby toho nebylo málo, zranil se David, o střídání se přihlásil Tom Vrba pro bolest hlavy a z pozice předstopera byl stažen Matyáš, kde jsme potřebovali udělat nějakou změnu pro nevýrazný výkon. Celá lavička se tak v průběhu první půle dostala do hry. Poločasové hodnocení bylo dost kruté. Více jasných příležitostí jsme si sice vytvořili my, avšak produktivní byl jasně soupeř.

Poločasové probuzení. Jinak nelze nazvat výkon v druhé půli. V kabině nebylo žádné mytí hlav, jen muselo dojít jaksi k důraznému připomenutí, že jen aktivní, trpělivou a zpřesněnou hrou můžeme dosáhnout úspěchu. Vlastně hned od začátku přicházely další velké šance, ale co my nedáme ! Každopádně hra v této půli přinesla pěkné kombinační akce, zejména využívání Vítka na levé straně a jeho lahůdkové centry dělaly soupeři velké starosti. Kluci každopádně boj nevzdali a chtěli se zápasem něco udělat. Odměnou byl kontaktní gól Fildy a za nedlouho vyrovnání Lukyho. Byli jsme zpátky ve hře, důležité bylo neudělat chybu v obraně. Soupeřovi náznaky jsme si pohlídali nebo zkrátka měli štěstí, jednoznačně nebezpečnější však stále bylo naše mužstvo. Cíl strhnou vítězství na naši stranu nakonec naplnil v 67.minutě Filip a obrat dokonal v poslední minutě opět Luky. Kluci se v druhé půli vydali ze všech sil, za což jim patří od trenérů a fanoušků dík. Prostě nedostatky v technice nebo taktice se musí nahradit bojovností a to si musí uvědomit všichni hráči od první minuty.

Ještě si neodpustím připomínku k předzápasové přípravě. Z určené nominace se nejprve odhlásí Patrik a v den zápasu naháníme Matyáše, jestli přijede, protože nedorazil na sraz. Ptám se, kde je nějaká zodpovědnost vůči spoluhráčům a trenérům ? Shodli jsme se na tom, že už nikdy neuděláme to, že budeme někomu volat, nebo někoho nahánět. V době mobilních telefonů a jiných komunikačních prostředků je pro nás nepochopitelné proč se 13-14 letý kluk neomluví, nedá o sobě včas vědět. Nosit pečecký dres by měla být čest. Obzvlášť to mrzí ke kolektivu, který je od začátku svého působení spolu, který se běhěm léta dal znovu jako parta dohromady a může svojí hrou opět předvádět dobré výkony. Zamyslete se prosím nad tím.

 

 

 

23.8.2015   AFK Pečky : Uhlířské Janovice  10:0 (2:0)

branky: Sosvor 5, Holub 2, Muller R., Švára, Buřič

sestava: Cmár  - Soukup, Müller R., Holub, Vrba, Kononov (Sedlák), Buřič, Novák, Švára, Muller P. (Mázl), Sosvor

K prvnímu mistrovskému zápasu jsme nastupovali pouze se 13 hráči. Z různých důvodů chyběli Levkiv, Kašpárek, Helák a Svobodník. Každopádně soupeř na tom byl ještě hůř, když k utkání přijel bez hráčů na střídání.

Našim hráčům vyšla příprava výsledkově i herně a tak jsme byli zvědaví, zda dokážou takto pokračovat i v mistrovské soutěži. Od začátku byla patrná převaha našeho mužstva a když se už v 7.minutě prosadil Filip, asi jsme si začli myslet, že už to půjde samo. Bohužel opak byl pravdou, protože se nám nedařila kombinace ve zhuštěném prostoru, nedůraz v zakončení pramenil do slabých a nepřesných střel. Jak jsme s přibývajícími minutami nemohli z tlaku dát druhou branku, přibývalo nepřesností. Málo aktivní hra ve střední záloze a pomalé kombinace stačili soupeři k úspěšnému bránění a občasnému pokusu o brejkovou situaci. Až ve 30.minutě po nesmyslném nebezpečném skluzu ve vápně soupeře dává Filda z penalty druhý gól do šatny. Potřebovali jsme naše kluky více rozhýbat, do středu zálohy se posunul Tom Holub a to přineslo kýžené ovoce. V druhé půli jsme ke zlepšené hře přidali brankostroj, který se zastavil v poslední minutě desátým gólem. Našich hráčů bylo plné hřiště, předváděli dobré kombinace a přidávali chytré góly. A to si troufnu tvrdit, že jsme jednou tolik zahodili, vždyť jen Evžen měl v krátkém intervalu tři více jak stoprocentní šance. V obraně jsme si pohlídali už jen náznaky občasných útoků a tak i Míra mohl ke spokojenosti domácích slavit čisté konto. Ostrý start jsme tedy zvládli výsledkově na výbornou, herně jako tým jsme nezklamali, lépe vyšel druhý poločas. V hodnocení individuálních výkonů jsme tentokrát viděli rozdíly, někteří hráči musí přidat a uvědomit si, že pouze s aktivním přístupem a důraznou hrou mohou být úspěšní. Ani proti takovému soupeři nelze přistoupit k zápasu tak, jakobychom si přišli zahrát pouťový zápas.

 

 

20.8.2015   Benátky n/Jizerou : AFK Pečky 2:3 (1:3)

branky: Sosvor 2, Kašpárek

sestava: Cmár (Svobodník) - Soukup, Müller R., Holub, Vrba, Kononov (Kašpárek), Buřič, Novák, Švára (Helák), Muller P., Sosvor

Na umělé trávě v Benátkách nad Jizerou jsme sehráli poslední přípravný zápas před nedělním mistrovským utkáním. Soupeř hraje stejnou soutěž jako náš tým, ale jinou skupinu.

Domácí nám od začátku nedávali příiš času k rozehrávce či kombinaci a pokud jsme byli bez správného pohybu nebo jsme váhali, přidělávali jsme si na menším prostoru problémy. Po jednom takovém zaváhání dostáváme laciný první gól zápasu. Správnou reakcí našich hráčů bylo snažit se o rychlé protiútoky a po krásné kolmici od Tomáše H., ještě lépe zakončil Filda. V prvním poločase se nám útočné kombinace dařily a vytvořili jsme si větší množství ke skórování než soupeř, když dvě z nich se díky Vítkovi a znovu Filipovi podařilo proměnit. To jsme ještě nastřelili břevno, nebo nás vychytal gólman Benátek. Směrem dozadu už to taková sláva nebyla, nevyplňovali jsme vždy správně prostor v obranném pásmu a chyběl větší důraz.

V druhé půli na nás soupeř vystupňoval svůj presing a protože jsme více kazili přihrávky, nebo si míče dávali daleko od nohy, získávali protihráči takové míče stále častěji. Pokud jsme chtěli míč získat zpět stálo nás to velice úsilí, neboť naši hráči nebyli u soupeře natěsno, počínali si v řešení 1:1 nedůrazně, netakticky opouštěli své určené prostory. Rychlý povrch, kratší hřiště a a hlavně zkušenost domácích, kteří ještě aktivněji napadali, naše hráče s míčem zdvojovali a počínali si velice důrazně, působilo na naše hráče celkově předváděnou neurovnanou hrou. V druhé půli lepší domácí pak po našem špatném bránění vstřelili druhý gól. Více jsme jim nedovolili a tak jsme po páté v řadě dokázali zvítězit.

Zápas ukázal, že vítězství nemusí být vždy snadné, že nestačí odehrát dobrý první poločas. Ukázal naše slabá místa a individuální chyby v disciplíně. Vítězství je cenné, ale každopádně bychom si z tohoto zápasu měli vzít velké ponaučení.

 

 

 

 

 

17.8.2015   AFK Pečky - Polaban Nymburk  5:2 (3:2)

branky: Holub 3, Sosvor 2

sestava: Cmár (Svobodník) - Soukup, Müller R., Holub, Vrba (Vilím), Kašpárek, Buřič, Novák (Muller P.), Švára, Kononov, Sosvor

Ke čtvrtému zápasu v týdnu, který měl završit naše letní soustředění, jsme pozvali na náš stadion účastníka krajského přeboru Polaban Nymburk. V naší sestavě z různých důvodů chyběli Levkiv, Helák, Mázl a Sedlák. I přes náročný týdenní program, který hráči podstoupili, chtěli kluci našim fanouškům předvést dobrý výkon proti kvalitnímu soupeři.

Začátek zápasu byl z naší strany výborný, když se během krátké chvíle dostáváme do vedení 2:0. S chutí hrající domácí hráči neustále podnikali nebezpečné ofenzivní výpady a neustále zaměstnávali obranu Nymburku. To nepřekazil ani kontaktní gól soupeře, protože my si dokázali vytvářet další poměrně velké množství vyložených šancí. Dlouho se nám sice nepodařilo žádnou z nich proměnit, až ke konci zápasu dáváme třetí branku. Soupeři se pak těsně před hvizdem podařilo znovu snížit na rozdíl jediné branky po našem nedůrazném počínání ve vápně. Druhá půle přinesla větší snažení soupeře k vyrovnání. Nebezpečné situace jsme ale Nymburku spíše nabídli sami vlastními nepřesnostmi v obranném pásmu, které buď zachránil brankař nebo jsme zkrátka měli štěstí. Soupeř své šance nevyužil, naopak my jsme přidali další dvě branky po vydařených útočných akcích. Ke konci utkání už jsme měli zápas pod kontrolou, kluci se snažili držet míč.

Naši hráči opět odehráli zápas s chutí, snažili se o kombinaci a dařilo se vysouvat útočící hráče nebezpečnými přihrávkami za obranu soupeře. Těch šancí co jsme si v zápase vytvořili bylo skutečně hodně. Přirozeně nebylo všechno bez chyb, hlavně při bránění jsme někdy nechávali soupeři ve středu hřiště více prostoru a před vlastním vápnem chyběl větší důraz, ale celkově pochvala za další solidně zvládnutý zápas, který z obou stran myslím divákům nabídl dobrý fotbal.

 

 

TOPlist