Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Výsledky 2014/2015

Vítejte na stránce fotbalek.websnadno.cz v sekci Výsledky 2014/2015

 

11. 6. 2015   AFK Pečky - Polaban Nymburk  2:4 (0:1)

branky: Kašpárek, Levkiv

sestava: Cmár - Soukup, Müller R., Vrba, Žídek, Sedlák, Buřič, Kašpárek, Kononov, Levkiv, Vilím, Mázl, Švára, Muller P.

Bez třech hráčů základní sestavy, osy Sosvor-Novák-Holub, jsme se museli obejít v odvetě proti mužstvu Polabanu. Proti minulému utkání chyběl také zraněný Kryštof, naopak přibyli Tom Švára a Vilík. Do zápasu také nastoupili Patrik Muller z mladších žáků (r.2003) a Pavel Žídek z Radimi (2002).

Hráči Nymburka měli od začátku více ze hry, drželi častěji míč, ale kromě jediné výraznější šance se dlouho do zakončení nedostávali. Našim hráčům se nedařilo držet míč skoro vůbec, jakmile jsme ho získali, nepřesnou přihrávkou jsme míč opět odevzdali. Nepřesností bylo tolik, že jsme prakticky nedokázali za první půli ohrozit branku soupeře. Vázla kombinace a prohrávali jsme osobní souboje. Nenašel se nikdo, kdo by aspoň trochu vyčníval z velmi slabého průměru. Snahu sice nelze upřít, ale když běháte většinu času bez míče, síly o to víc ubývají. Po chybě v rozehrávce jsme dostali první branku. Druhá půle nepřinesla v celkovém projevu výraznější změnu. Když jsme vyrovnali, okamžitě jsme si nechali dát druhou branku. Přitom jsme sami měli několik velmi dobrých gólovek, ale s naší slabou koncovkou by si poradil i brankář přípravky. Kupodivu ne tak brankař Nymburka, který nám na konci z nešance daroval druhý gól na konečných 2:4.

Po utkání si nemůžu odpustit kriticky zhodnotit dnešní výkon. Až na pár minut podtrhli dnes naši hráči z větší části bídné jarní výkony vyplývající z malého seběvědomí, slabé houževnatosti a mizerné fyzické odolnosti. Zklamán jsem pak především ze starších hráčů (2001). Z nich si vedli lépe snad jen Robert a občas Evžen, ostatní zůstali hluboko pod průměrem svých možností a schopností. Především malá aktivita je vizitkou takového hodnocení. Z mladších  se dá kladně hodnotit vystoupení dvou nováčků Patrika a Pavla v druhé půli. Ostatní nijak nevyčnívali a předvedli slabý průměr, někteří i podprůměr (jako by ani na hřišti nebyli, protože se téměř nepotkali s míčem).

Na různých postech budou do budoucna žádoucí hráči rychlostně vybavení, obratní, houževnatí a správně seběvědomí. Kdo to nepochopí bude se jen těžko prosazovat a hledání místa v jedenáctce pro takového hráče bude těžké. V další práci ke zlepšování očekáváme proto pomoc rodičů - vést děti k lepšímu přístupu k tréninku-zápasu, k udržování pohybu (ne vysedávání u počítače) a dodržování životosprávy.

 

 

26. 5. 2015   Polaban Nymburk - AFK Pečky 2:6 (2:1)

branky: Buřič 2, Sosvor 2, Novák, Mázl
sestava: Cmár - Soukup, Holub, Vrba, Müller, Sedlák, Novák, Kašpárek, Kononov, Helák, Buřič, Sosvor, Mázl
Zápas jsme sehráli proti stejné věkové kategorii (01-02) a začali v dobrém tempu. Několik slibných útočných akcí jsme nedotáhli do přesné finální přihrávky a vysoké centry do vápna pochytal s přehledem vysoký brankář Nymburka. Postupem času jsme začali vyrábět stále více nepřesností, kluci nedokázali udržet míč, pozdě přistupovali k protihráčům a bez důrazu. Soupeř toho začal využívat, více kombinoval a přehrával nás v situacích jeden na jednoho. Když se nám podařilo získat míč téměř okamžitě jsme ho vlastními chybami vrátili domácím. Nechápal jsem chování některých bránících hráčů, jak se mohou po ztrátě míče vracet v poklusu k naší bráně, když soupeř zakládá rychlý protiútok ! Dále místo toho, abychom vystoupili proti hráči s míčem, tak jako diváci stojíme ve vápně a sledujeme jak hráč Nymburka střílí ! Samozřejmě jsme si koledovali a po jedné takové situaci dostali první branku. V jednom z mála dotažených útoků jsme dokázali vyrovnat, ale před koncem po chybě ve středu hřiště na naší polovině při vlastní rozehrávce a současně špatném postavení bránících hráčů a brankáře dostáváme druhý gól. V druhé půli jsme začali hrát více aktivně a to hlavně ve středové řadě, více se začali hráči nabízet na přihrávky. Taky zlepšené presování přineslo úspěch a naše hra celkově získala jiný náboj než poločas první. Postupně jsme dokázali obrátit skóre a s přibývajícím rozdílem rostl i výkon našeho mužstva. Soupeře jsme donutili k chybám a dokázali je gólově potrestat. Přesto byly stále v naší hře opakující se individuální chyby, kdy někteří hráči jsou příliš pasivní, místo aby sami vyvezli míč hned hledají někoho přihrávkou, místo otočení hry vrací hru do zhuštěného prostoru, zbytečně dlouho drží míč u nohy v okamžiku, kdy jsou ostatní hráči ve výhodnější pozici, nemají hráče v těsném bránění nebo pozdě reagují na náběh či změnu směru atd. Těch chyb bylo skutečně stále hodně, takže i přes radost z výhry, určitě žádné přeceňované vítězství.

 

 

20. 5. 2015 SK Votice - AFK Pečky 3:0 (2:0)

Sestava: Cmár - Soukup, Doležal, Vrba, Müller - Sedlák, Holub, Novák, Kašpárek -Sosvor, Levkiv - helák, Kononov

V předehrávce posledního kola 1.A třídy st. žáků jsme opět nedokázali vystoupit ze stínu a předváděli opět nedobrý výkon. Domácím stačilo k vítězství za stálého deště úvodních osm minut utkání, kdy střelili dvě branky a tím bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Utkání mělo průměrnou úroveň, kdy naši "borci" mněli velké problémy dostat se vůbec k hranici pokutového území a zakončit. Naše střely na bránu by stačilo spočítat s přehledem na jedné ruce, a jak podotkl jeden střídající hráč, máme problém dostat se vůbec na soupeřovou polovinu.... a to domácí, jak jsem již tady psal, podali průměrný výkon což jim stačilo na snadnou, ale zaslouženou výhru.
Starší žáci tak zůstali daleko za očekáváním výsledkově, ale hlavně herně. V jarní části sezóny jsme si tak pokazili dobrý dojem po podzimní části, kdy jsme odehráli snad mimo 1-2 zápasů výborná utkání i proti soupeřům, kteří bojují o celkové prvenství. Pro porovnání viz níže:

podzimní část: 9 5 0 4  28:20  15b
jarní část:       9 2 1 6  17:47    7b

16. 5. 2015 TJ Straky - AFK Pečky  11:2 (7:1)

Sestava: Kašpar - Vrba, Doležal, Sedlák, Müller - Cmár, Holub, Novák, Kašpárek - Sosvor, Levkiv - Buřič, Soukup
Branky: Buřič, Sosvor

Tenhle výsledek a hlavně výkon a přístup většiny hráčů nestojí ani za komentář...

10. 5. 2015 AFK Pečky - SK Slávia Jesenice 6:4

Sestava: Kašpar - Cmár, Vrba, Sedlák, Soukup - Švára, Holub, Novák, Buřič - Levkiv, Kašpárek - Sosvor, Mastný, Helák, Müller.
Branky: Holub 3, Sosvor 2, Levkiv

Poslední domácí utkání jsme sice výsledkově zvládli, ale s předvedenou hrou nemůžu být spokojen. Hosté byli fotbalovější, vypracovali si hodně gólových příležitostí, které zásluhou výborného Jakuba v bráně zůstávali nevyužité a držel nás tak ve hře o body. Bránění celého týmu bylo pouze statické (až na 2-3hráče), bez důrazu, pohybu, necháváme hráčům soupeře hodně prostoru, komunikace žádná, rozehrávku přes obránce u našich hráčů nevidíme, zpracování míče zoufalé,v soubojích 1v1 jsme minimálně o krok zpátky. Jediné pozitivum vidím jedině v tom, že jsme dokázali několikrát nepříznivý vývoj utkání nakonec obrátit v náš prospěch, ale jak jsem již psal, vďaka výbornému Jakubovi v bráně.

3. 5. 2015 FK Uhlířské Janovice - AFK Pečky 3:0  (0:0)

Sestava: Kašpar - Vrba, Doležal, Sedlák, Müller - Cmár, Holub, Novák, Buřič - Sosvor, Levkiv - Krejčí, Helák, Kašpárek, Mastný

Výsledek utkání je pro nás krutý, podali jsme velice dobrý výkon a dovolím si tvrdit, že jsme byli hlavně v prvním poločase lepším týmem. V prvním poločase jsme si vypracovali 2-3 šance, které měli skončit brankou, žel zůstalo jen při přání. Domácích jsme do žádného vážného ohrožení naší "svatyně nepustili..
Druhý poločas byl vyrovnaný bez vyložených šancí na obou stranách. Zlom v utkání nastal v cca 55 min. utkání, kdy jsme prolítli vysoký míč v středě pole, naši stopeři zaváhali a umožnili útočníkovi domácích skórovat. Za dalších pár minut bylo o osudu utkání rozhodnuto, když zaváhání a nedůraz v středě obrany domácí trestali.

18. 4. 2015  Český Brod - AFK Pečky 6:2  (2:1)

Sestava: Kašpar - Soukup, Doležal, Sedlák, Müller - Švára, Holub, Novák, Kašpárek - Sosvor, Buřič - Levkiv, Krejčí, Cmár.
Branky: 19 min. Holub, 41 min. Buřič 

Utkání s tímto soupeřem, přináší pokaždé kvalitní zápas a tentokrát to nebylo jiné.  Do utkání vstoupili lépe domácí hráči, ujali se brzy vedení, jak jinak, po našich chybě. Domácí byly v těchto chvílích lepším týmem, my jsme podnikali nebezpečné protiútoky a dokázali jsme vyrovnat, no radost netrvala dlouho, Domácí za malou chvíli si vedení sebrali zpět... To byl pro naše kluky budíček a začali domácí borce přehrávat, Do šancí se dostávali, Holubička, Vojta, Filip, domácímu gólmanovy 2x zvonila tyč no vyrovnání jsme se nedočkali.
Druhý poločas začal jako první, inkasovali jsme opět po našem nedorozumění v obranné fázi třetí branku, sice se nám podařilo snížit a vypracovat další slibné šance, nastřelili další tyč, ale další branky jsme se již nedočkali, naopak domácí v závěru svoje vedení ještě zvýšili.

Kluci si zaslouží  pochvalu i když se prohrálo a výsledek je pro nás krutý. Byl to nejlepší výkon v jarní části. Hlavně první poločas byl z naší strany výborný, jeden makal za druhého, kluci makali nadoraz, žádný míč nebyl ztracen. Škoda jen těch neproměněných šancí...
 

12. 4. 2015 AFK Pečky - FK Radošovice  1:1 (0:1)

Sestava: Kašpar - Soukup, Holub, Sedlák, Müller - Švára, Novák, Kašpárek - Sosvor, Buřič, Levkiv - Cmár, Helák, Mázl, Krejčí.
Branka: Sosvor

Další z řady nepovedených utkání... Výkony z posledních zápasů nám měli přimět udělat maximu pro vítězství. Bylo to však jen zbožné přání, vedení a několika málo hráčů...
Hosté sice byly od začátku utkání pod tlakem a příliš se do útočení nehrnuli, ale domácí zahodili co se dalo a tak se není čemu divit, že po několikáté chybě a nedorozumění v obraně se hosté radovali z vedení. Naši neschopnost a nezodpovědnost potvrdila lajdácky kopnutá a neproměněná penalta. Sice se nám o několik málo minut podařilo vyrovnat, ale víc jsme si nezasloužili. Naopak hosté si za bojovnost bod zasloužili...

4. 4. 2015 Sparta Kutná Hora - AFK Pečky  7:1

 

29. 3. 2015 AFK Pečky - Týnec n/Sázavou 5:4  (2:3)

Sestava: Cmár - Müller, Doležal, Mastný, Soukup - Švára, Holub, Novák - Sosvor, buřič, Kašpárek - Helák, Krejčí, Mázl, Vilím, Kononov
Branky:

Do domácího utkání s posledním týmem soutěže, jsme vstupovali s cílem odčinit  špatný výkon z minulého utkání. Žel zůstalo jen při přání. Nevím jestli kluci soupeře podcenili, ale odhodlání zůstalo kabině. Není divu, že po našem tragickém výkonu jsme toho soupeři hodně dovolili a ani inkasované branky nás nedokázali probrat z letargie. Hra obrany (či spíše bez obrany), nějaké obsazování protihráčů, komunikace, rozehrát si nakrátko, naběhnout si do volného prostoru je pro naše kluky španělskou vesnicí...
Záloha - špatná rozehrávka, bez pohybu, bránění (vlastně bráníme protihráče, i když útočíme!!!!!), přenášení hry, hra tělem, důraz v osobních soubojích, střela z "dálky", dodržování pokynu a svých povinností jakoby člověk hrach na stěnu házel... Někteří si myslí, že když hrají vyšší soutěž jsou dokonalý, nepotřebují běhat, bez zájmu, bojovnosti, nebo něco pro tým udělat... Je zapořebí si konečně sednout prdelí na zem a uvědomit si, že, kdyby mněli dostatek hráčů, o tebe si neopřou ani kolo...
Útoční řada - jeden na vše nestačí...Nepodržíme balón, nějaká výměna míst, důraz, narážečka to v repertoáru našich útočníků hledáte marně...
Pak se ani nedivím, že výhra po takovém výkonu ani nepotěší...
Jediné co musím je poděkovat, klukům za druhý poločas, že dokázali zvrátit nepříznivý vývoj zápasu i bez "sebezvaných hvězd"...

21. 3. 2015 Jestřabí Lhota - AFK Pečky 8:0 (3:0)

Sestava: Kašpar - Soukup, Doležal, Mastný, Vilím??? - Švára, Holub, Müller - Sosvor, Buřič, Levkiv - Krejčí, Sedlák.

V prvním utkání jarní části sezóny jsme odehráli utkání na které budeme muset co nejrychleji zapomenout. Jak usnadnit soupeři "cestu za vítězstvím" jsme předvedli snad v 90 vteřině, když po našem zahrávaní rohového kopu, náš bránicí hráč doslova utekl od soupeřova hráče na kterého směrovala přihrávka, který tuhle nabídku bez zaváhání proměnil v první branku utkání... Co dodat???? Soupeř byl ve všech činnostech lepší, což jsme mu naší katastrofální a nezodpovědnou hrou hodně usnadnili. Nejvíc mně ovšem mrzí zranění Jakuba, který po zbytečném tvrdém zákroku  soupeře za stavu 8:0 musel odstoupit ze hry..

 

26. 10. 2014 AFK Pečky - SK Votice  4:2  (3:1)

Sestava: Kašpar - Vilím, Mastný, Doležal, Müller - Švára, Holub, Novák - Sosvor, Buřič, Levkiv - Krejčí, Cmár, Kašpárek, Kononov.
Branky: Levkiv 2, Holub, Doležal


V posledním utkání podzimní části jsme chtěli nejenom potěšit naše fanoušky vítězstvím, ale i udržet šanci na co nejlepší umístnění.
Vstup do utkání nám vyšel parádně, již v 5. min se na hranici šestnáctky dostal ke střele Holub a jeho umístněná střela skončila v bráně hostujícího brankáře. 1:0 Branka nám psychicky pomohla kluci se uvolnili a byli vidět že jdou nekompromisně za našim cílem. Obrana fungovala výborně, záloha se snažila hru roztahovat, kluci výborně hráli po křídelních prostorách, odkud jsme po prudkých centrech do "vápna" nejvíce hrozili. V 17 min. po jednom z takových úniků po křídle Švára centroval téměř z brankový čáry, obrana hostů odkopla míč jenom před vápno, kde jsi naběhl Michal a jeho nekompromisní střela z dobrých 25 metrů z první skončila na břevně, odrazila se před nabíhajícího Davida, který se v takových pozicích nemýlí - 2:0.  O další dvě  minuty jsme vedli už o tři branky, když David převzal na hranici šestnáctky míč a z těžké pozice se dokázal prosadit i po několikátém otálení se střelou... 3:0. V 24 min po jedné z mála nedorozumění  jsme hostům dovolili snížit. 3:1! Na řadu přišlo střídání, které naši hru zpomalilo, hra již nebyla tak pohledná, spíše upracovaná, i když tam bylo pár hezkých momentů, ke spokojenosti to úplně nebylo.
Ve druhé poločase jsme  pokračovali, tak kde jsme skončili.. Hře scházel klid při rozehrávce, začali jsme hrát středem, krajní záložníci se již tolik neprosazovali po křídlech, hra neměla spád, byl to spíše boj nežli hezký fotbal. Né, že by scházela chuť a nasazení, ale u některých kluků přemírná snaha a úsilí byla spíše na škodu. No i tak jsme se dokázali prosadit, když Ondra v 50 min. z přímého kopu nezaváhal a hezkou střelou zvýšil naše vedení opět o tři góly. Hostům se v 63 min. podařilo opět snížit a i když jsme se posledních pár minut většinou bránili, vítězství jsme si zasloužili.

 

19. 10. 2014 AFK Pečky - TJ Straky 1:3  (0:1)

Sestava: Kašpar - Vilím, Mastný, Doležal, Müller - Cmár, Holub, Novák - Sosvor, Buřič, Levkiv - Krejčí, Kononov, Syrůček, Mázl, Švára, Kašpárek.
Branka: Doležal

V dnešním utkání jsme proti favoritovi chtěli uspět a připravit ho o nějaký ten bodík... Žel zůstalo jenom při přání a opět jsme potvrdili, že se nám na podzim v domácím prostředí nedaří.
Hosté byli lepším týmem vypracovali si několik 100% šancí, které nedokázali proměnit zásluhou výborného výkonu Jakuba v bráně. Kluci hráli velice odpovědně, snažili se napadat už v zárodku rozehrávku soupeře, přecházet do rychlého protiútoku, po jednom z nich se Filip ocitl před brankářem hostí, žel zakončení nevyšlo dle našich přání. O to těžší byl fakt, že jsme dostali branku ze sporné situace, kdy pomezní rozhodčí dlouho signalizoval ofsajd, no hlavní rozhodčí to jako "ofsajdovou situaci" neposoudil. 
Ve druhem poločase se obraz hry nezměnil, hosté se snažili dát rozhodující branku, opět měli několik šancí na úspěch, no domácí tlaku odolávali. Po rychlém protiútoku jsme v 54 min.zahrávali za hranici 16-ky přímý kop, míč si postavil Ondra D. a k nesmírné radosti jeho umístněná střela skončila v sítí. 1:1!!! Hosté se nechtěli smířit se ztrátou bodů a v 58 min. ze standardní situace  "lehký" míč na překvapení všech skončil v naší brance. O další dvě minuty přidali hosté třetí branku a o výsledku tak bylo rozhodnuto.
I když jsme na body nedosáhli a těžký soupeř nám toho příliš nedovolil musím náš team pochválit za nasazení a i předvedenou hru. Jak je vidno, když se chce a maká se, dá se hrát s každým soupeřem...

 

11. 10. 2014 SK Slavia Jesenice - AFK Pečky  0:5 (0:2)

Sestava: Kašpar - Vilím, Mastný, Doležal, Müller - Cmár, Holub, Novák - Sosvor, Buřič, Levkiv - Krejčí, Kononov.
Branky: Levkiv 2, Doležal, Buřič, Sosvor.

Po nepovedeném domácím utkání v minulém kole jsme si chtěli napravit pošramocenou reputaci a bodovat. Do zápasu jsme však museli vstupovat v pozměněné sestavě vinou neúčasti několika hráčů.
Do zápasu jsme vstoupili velice aktivně a už ve čtvrté minutě jsme měli šanci otevřít skóre zápasu, další šance v šesté min. to utekl David přihrál na velké vápno Holubovi , no jeho nedůrazná střela byla navíc i nepřesná. V 8.min na hranici malého vápna po skrumáži Filip nejdříve nastřelil brankáře domácích, opakovanou střelou obstřelil gólmana ale i bránu.
V 9. min po faulu na pronikajícího Holuba jsme měli možnost zahrávat pokutový kop. Doležalovu střelu brankář vyrazil pouze před sebe a při dorážce se již nemýlil. 1:0. Ve 13. min. rychlý protiútok vedený Filipem po pravé straně, následující centr na Vojtu, resp. Davida končí po střele prvně jmenovaného na tyči domácí brány.
Ve 25. min Holub napřáhl z hranice velkého vápna, brankář jeho prudkou střelu vyrazil před nabíhajícího Davida, který se nemýlil. 2:0.
V první půli jsme domácí borce do vážné šance nepustili, sice nám ze začátku robila problém jejich rozehrávka, ale po vysunutí presinku a důrazným obsazováním útočících hráčů jsme jim stěžovali jejich rozehrávku.
Druhý poločas začali domácí aktivně, snažili se zrychlit rozehrávku, hráli na 1-2 doteky, no hráli jenom po naši 16-ku bez zakončení. Naopak ve 40 min. po dobrém presinku našich hráčů domácí chybují v rozehrávce, Holub posílá kolmou přihrávku na Filipa, který uniká po křídle, centruje před bránu na úplně volného Davida, který se už nemohl mýlit. 0:3. Vzápětí opět zachytáváme rozehrávku domácích a Vojta po samostatné akci zakončuje. 0:4.
Po této brance začali hrát domácí vabank, zjednodušili hru, ve středu pole nás začínali přehrávat a vypracovali si i šance. 46. minutě po skrumáži před naší brankou odkopujeme do bezpečí. problémy nám dělala hlavně středová dvojice domácích, nechávali jsme jim hodně prostoru, pohyb naších středových hráčů byl těžkopádný, chyběla výbušnost, důraz v osobních soubojích... V 59. minutě po naší nedůsledné  a ležérní rozehrávce se dostává k míči "štírek" domácích, ze čtyřech našich hráčů si udělal statisty a před pohromou jsme ho dokázali zastavit pouze za cenu faulu, bohužel ve vápně. Pokutový kop napálil domácí hráč do spojnice tyče a břevna. To byl pro naše hráče dostatečný "budíček". V 62. min Filip opět zachytil špatnou rozehrávku domácích a uzavřel skóre zápasu 0:5...

5. 10. 2014 AFK Pečky - FK Uhlířské Janovice 0:5  (0:2)

Sestava: Kašpar (Syrůček) - Vilím, Holub, Cmár, Müller - Švára, Novák, Kašpárek - Sosvor, Mastný, Levkiv - Krejčí, Kononov, Buřič, Helák.

Po výborném výkonu v minulém kole jsme v domácím utkání totálně vyhořeli. Na hřišti nebylo hráče, který by si zasloužil co jen průměrné hodnocení. Obranná čtveřice hráčů kupila jednu chybu za druhou, rozehrávka katastrofální, plná nepřesností, pozdní přistupování k protihráčům, pomalost, těžkopádnost, komunikace žádná.
Záloha hrála bez myšlenky, chuť hrát, nabízet se, rozehrávka nepřesná, kombinace žádná, bráníme zbytečně hráče i když "útočíme".... Komunikace??? Co to vůbec je????
Útoční formace těžko může něco dělat bez kvalitní přihrávky, ale i tak při minimálních šancích, pardon náznacích se bojíme běžet s míčem do vápna, místo toho zbytečně zpomalujeme, čekáme na soupeře.. Střední útočníci bez myšlenky, pohybují se na pozicích kde nemají, zpracování míče horší jak u přípravky, čekání na míč bez pohybu, uvolnit se, nebo odpoutat se od bránícího hráče, to v našem "repertoáru není".
Střelba??? Nevzpomínám si, že bychom vůbec vystřelili, nebo ohrozili hostujícího brankáře...
Tímto ovšem nechci snížit kvality soupeře, naopak hosté odehráli velice kvalitní utkání, sice nám nic nedovolili, ale my jsme jim toho dovolili naším přístupem a velice špatným výkonem až příliš....

21. 9. 2014 AFK Pečky - Český Brod   2:1 (1:0)

Sestava: Kašpar - Vilím, Holub, Doležal, Müller - Cmár, Novák, Kašpárek - Sosvor, Buřič, Levkiv - Soukup, Němec, Mastný, Krejčí.
Branky: Sosvor, Mastný

V dalším domácím vystoupení jsme chtěli konečně zvítězit i když nás čekal velice kvalitní a silný soupeř.
Hosté začali lépe, měli častěji míč na kopačkách, vyhrávali osobní souboje, byli o krok rychlejší. Největší šanci jsme jim nabídli ovšem my. V 10 min. po nedorozumění v obraně, jsme opět faulovali ve vápně, z čeho pramenil pokutový kop. Naštěstí Jakub  vystihl směr a penaltu zneškodnil, a jak se později ukázalo byl do velice důležitý okamžik zápasu.
Po penaltě jsme konečně ožili a začali předvádět hru kterou od kluků vyžadujeme, najednou jsme se dostávali do šanci a začali jsme hosti přehrávat. Ve 14 min jsme zahrávali standardní situaci, centr Cmára hosté odvrátili pouze na kopačky Doležala, který z dobrých 23m rozezvučel tyč hostující brány.
V 18 min jsme se konečně dočkali, Filip dostal přihrávku za obránce a zoči-voči brankáři hostů se nemýlil. Vedeme 1:0. Zápas pokračoval ve vysokém tempu, šance si vypracovali oba týmy, no proti pozorným brankářům se nedokázal v prvním poločase již nikdo prosadit.
Druhý poločas pokračoval ve vysokém tempu z obou stran. Domácí měli mírnou převahu, přehrávali hosty, dostávali se do šanci , žel bezvýsledně. Hosté se snažili o rychlé brejky, které obrana domácích i se štěstím odvracela. Na domácí se štěstí předse jenom usmálo ve 56.min. David dostal hezkou přihrávku, pohrál si se dvěma hráči hostů, nezištně přihrál Michalovi, který se za hranici malého vápna nemýlil. 2:0. Místo uklidnění jsme bohužel udělali opět několik "nevynucených" chyb. V 60. minutě obrana nestačila na rychlého útočníka hostů, Jakub zaváhal při vyběhnutí a v pádu fauloval. Penalta. Tentokrát i když vystihl směr,  na dobře umístněnou střelu neměl nárok. 2:1.
Do konce utkání jsme již hosty do žádné vážné příležitosti nepustili, a tak jsme se po závěrečném hvizdu jinak výborně pískajícího rozhodčího a v krásném utkání mohli konečně radovat i doma ze tří bodů..

13. 9. 2014 FK Radošovice - AFK Pečky 2:8  (2:4)

Sestava: Cmár - Vilím, Holub, Mastný, Müller - Švára, Novák, Kašpárek - Sosvor, Buřič, Levkiv - Soukup, Krejčí, Kononov
Branky: Levkiv 5, Kašpárek, Buřič, Novák.

Po dvou neúspěšných vystoupeních na domácí půdě, jsme chtěli alespoň bodovat na horké půdě v Radošovicích.
Vstup do zápasu se nám náramně vydařil, když  v 9 min. jsme vedli o dvě branky. Domácí sice opět po naši "nevynucené" chybě snížili, ale za další dvě minuty jsme opět vedli o dvě branky. Abychom to neměli jednoduché opět po zbytečné hrubce v obraně a ztrátě míče, jsme ve 30 minutě museli faulovat v pokutovém území a dali domácím opět šanci snížit. 2:3. Naštěstí nám vycházeli kontry. Ve 33 minutě David završil hatrick a vrátil nám klid na cestě do kabin.
Druhý poločas začali domácí náporem, konečně se mohl zaskvět Míra v bráně, který dokázal snad konečky prstů vyškrábat nebezpečnou střelu a odvrátil pohromu. To snad byla nejnebezpečnější šance domácích. Po úvodním tluku domácích jsme hru vyrovnali, převzali iniciativu a zápas nejenže kontrolovali, ale své vedení postupně navyšovali a zaslouženě zvítězili...
Všem klukům patří dík, dneska odehráli výborné utkání, byli k vidění hezké kombinace, rychlý přechod do útoku, roztahování a přenášení hry, hlad po gólech, chuť napravit předešlé výkony a nebýt dvou našich hrubek v obraně, řekl bych bezchybný výkon...

7. 9. 2014 AFK Pečky - Sparta Kutná Hora 0:4 (0:1)

Sestava: Kašpar - Kononov, Sedlák, Cmár, Müller - Švára, Holub, Novák - Levkiv, Mastný, Sosvor.
             Mázl, Krejčí, Vilím, Syrůček, Helák, Soukup.

Další mistrovské utkání se nám nepovedlo... V první poločase jsme sice byli lepším týmem, měli snad minimálně 5 "tutovek", bohužel bez efektu, naopak hosté snad z jediné šance nám vstřelili branku, když se opět potvrdilo: "nedáš, dostaneš..." I když jsme byli lepším týmem obrana byly jako ementál, hrubky, které jsme vyprodukovali se nevidí snad ani v přípravce, komunikace v obraně žádná, nesmyslné napadaní hráče ve dvou, záložní trojice na vše nestačila a v útoční fáze jsme katastrofální....
Ve druhém poločase jsme se chtěli pokusit utkání otočit, bohužel opět po našich nesmyslných a školáckých chybách nás hosté trestali a odvezli si v pohodě všechny body...

3. 9. 2014  AFK Pečky - TJ Jestřabí Lhota 1:3 (0:2)

Branky: Sosvor
Sestava: Kašpar - Soukup, Vrba, Cmár, Müller - Švára, Buřič, Kašpárek - Levkiv, Holub, Sosvor.
             Novák, Mázl, Krejčí, Vilím, Syrůček, Mastný.

Ve druhém utkání nás čekal soupeř, který i bez dvou zraněných hráčů patří k těm silnějším. Tento fakt jakoby našim klukům "svazoval nohy". Obranná činnost tentokrát nebyla bezchybná, střed zálohy u nás prakticky neexistoval a rychlé útočníky hostů jsme nedokázali přikrýt, pozdě jsme k nim přistupovali, nechávali hodně prostoru a po rychlých protiútocích jsme  2x inkasovali. Po drobné korektuře v sestavě jsme hru zpřesnili, lépe bránili a dostávali jsme se i do šancí, bohužel bez kýženého efektu.
Ve druhé půli jsme začali aktivně, opět jsme měli míč častěji na kopačkách, měli optickou převahu, ale proti pozorné obraně hostů jsme se nedokázali prosadit, naopak, opět jsme inkasovali z rychlého protiútoku.
Pak jsme  sice hosty dostali pod tlak dokázali vstřelit i vytuženou branku, vypracovali si další šance no kontaktní branku jsme nedokázali vstřelit.

Opticky jsme možná byli fotbalovejší, ale soupeř si v hezkém utkání výhru zasloužil.

31. 8. 2014 Týnec nad Sázavou - AFK Pečky 0:7 (0:4)

Branky: Levkiv 3, Holub 2, Buřič, Sosvor
Sestava: Kašpar - Soukup, Vrba, Cmár, Müller - Švára, Buřič, Kašpárek - Levkiv, Holub, Sosvor.
             Novák, Mázl, Krejčí, Vilím.

V prvním utkání I. A třídy jsem odehráli dobré utkání. Vyšel nám úvod utkání, když jsme v 8 min. vstřelili vedoucí gól a začali jsme kontrolovat hru. Domácích jsme do vyložené šance nepustili a střeli z dálky pozornému Kubovi v bráně problémy nedělali. Naše hra byla plná pohybu, přihrávky přesné, chuť hrát byla patrná na každém. Vypracovali jsme si další šance ze kterých jsme dvě využili a tak jsme do kabin jsme odcházeli s tří brankovým vedením.
Ve druhé půlce jsme opět pokračovali v nátlakové hře, obrana byla pozorná, většinu osobních soubojů končilo v náš prospěch, u míče jsme byli o krok dříve, byli vidět přihrávky na jeden-dva doteky, bez zbytečného držení míče jsme se dostávali do šancí, které jsme dokázali proměňovat.

 

TOPlist