Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Výsledky 2013/2014

Vítejte na stránce v sekci Výsledky 2013/2014


15. 6. 2014 mistrovské utkání
TJ Sokol Plaňany - AFK Pečky 3:15 (2:7)
Branky: Filip 3 (David), Luky 2 (Robert), Marek 2 (Robert, Luky), Vojta 2 (Filip, Vítek), Tom Š. 2, Tom V., Míra, Ondra, Robert (Matěj).

V posledním utkání letošní sezóny jsme odehráli slušné utkání.
Utkání jsme sice začali lépe, vstřelili i branky na uklidnění, ale po našich nepřesnostech a individuálních chybách jsme snaživému soupeři nabídli šance, které proměnil. Domácí se většinu utkání pouze bránili, snažili se hrozit z brejků, co se i vďaka naším chybám, nepřesnostem a průměrnému výkonu dařilo. No i tak klukům patří dík za slušný výkon a chuť hrát až do konce utkání...

8. 6. 2014 mistrovské utkání
SK Český Brod - AFK Pečky 5:5 (2:2)
Branky: Tom V., David, Tom H., Filip (Tom H.), Tom H.

V utkání druhého s prvním začali domácí náporem a šli zaslouženě do vedení. Nám se podařilo srovnat o několik minut později, když se krásně trefil Tomáš V. Domácí i nadále útočili, byli přesnější v rozehrávce a měli i optickou převahu, kterou dokázali po naších chybách potrestat. Pak jsme se do šanci dostali i my. David, Filip, opět David mohli výsledek obrátit, no nabídnuté šance trestuhodně zahodili.  Vyrovnat se nám povedlo pár minut před koncem poločasu, když se konečně prosadil David.
Do druhého poločasu nastoupili domácí náporem ze kterého vytěžili dvoubrankové vedení. Velkým problémem po naše hráče byl v těchto fázích zápasu pohyb soupeře, ztráceli jsme lehce a zbytečně míče, nebyli jsme schopni podržet míč na našich kopačkách a o důrazu v osobních soubojích a bojovnosti ani nemluvím. Domácí nás přehrávali, měli míč častěji u kopaček, jejich akce byli přímočaré, byli rychlejší a důraznější v osobních soubojích. Postupem času jsme hru i skóre vyrovnali, a získali i mírnou převahu, vypracovali jsme si i šance Filipa, Holubičky, které jsme již nedokázali proměnit. Sice jsme na šance "zvítězili", ale remíza byla nakonec spravedlivá.

1. 6. 2014 mistrovské utkání
TJ Straky - AFK Pečky 0:8 (0:3)
Branky: David 3 (Luky), Luky 2 (Ondra, Vítek), Filip (Luky), Robert (Tom H), Tom H.

V důležitém utkání jsme podali průměrný výkon. Domácí nám byli hlavně v první půli víc jak vyrovnaným soupeřem. Měli, lepší pohyb, kombinace byli přesnější, nebyli líní na krok, vyhrávali osobní souboje, no jejich akcím scházel moment překvapení a o střelbu se pokoušeli hlavně "zpoza vápna". Naše útoční aktivita prvních 15 min byla nevýrazná, presink na soupeře neexistoval, přechod do útoku pomalý, z naší strany hodně nepřesností v rozehrávce, zbytečné držení míče,  osobní souboje jsme na polovině domácích prohrávali a 1-2 šance které jsme si vypracovali jsme trestuhodně zahodili. Při šancích domácích hráčů stálo u nás několikrát štěstí, nebo pochytal pozorný Míra.
Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe my, vstřelili jsme uklidňující čtvrtou branku což domácí hráče nabudilo a začali nám "zatápět". U jejich šancí musel Míra v brance několikrát předvést vynikající zákroky. Klid do našich řad přinesla až branka na 0:5. Domácí by si za předvedený výkon zasloužili vstřelit čestný úspěch, ale výborného Míru v brance nedokázali k naši radosti překonat, naopak mi jsme z několika dalších šanci dokázali skórovat a odvézt si těžko vybojované tři body.

25. 5. 2014 mistrovské utkání
AFK Pečky - TJ Kouřim 19:0 (7:0)
Branky: Vojta 5 (Tom H 4, Matěj, Honza), David 4 (Filip 2, Tom Š, Vítek, Robert), Tom H 3 (Vojta 2, Kryštof), Ondra 2 (Vojta Míra, Tom H), Tom V (Vojta), Honza (Matěj), Tom Š (Vítek), Robert, Vítek.

V posledním domácím utkání této sezóny jsme přivítali Kouřim. Soupeře, který nám na podzim dělal značné problémy jsme navíc přivítali den po náročném turnaji v Čelákovicích.
Hráče jsme před zápasem nabádali ke zvýšené aktivitě, těsnému bránění, vysunutém presinku, k rychlejší a přesnější rozehrávce a hře po stranách.
Utkání jsme začali náporem, který jsme dokázali i zužitkovat a vstřelili jsme dva rychlé góly, co nás uklidnilo a začali jsme předvádět hezký fotbal. Soupeř byl pod neustálím tlakem, příliš jsme mu toho nedovolili a jeho útočné snahy byli mařené již v zárodku. Kluci si dnešní zápas opravdu užívali, snažili se plnit naše předzápasové pokyny.
Druhý poločas jsme "nevypustili" a pořád pokračovali v nátlakové hře. Vyvarovali jsme se podceňování, každý hrál to co má v náplní a soupeřovi jsme tentokrát nenabídli žádnou šanci ke skórování a pokračovali ve výborném kolektivním výkonu po celý zápas. Bylo k vidění spoustu branek, hezké akce, kluci si dnešní fotbal vyloženě užívali za co byly odměněny dalšíma brankami v síti soupeře.

Zápas se sice těžko hodnotí, protože soupeř toho příliš neukázal, ale kluci si za odvedený poctivý výkon a chuť hrát po celý zápas zaslouží pochvalu, a doufám, že jsme našim fanouškům za jejich celoroční podporu mohli poděkovat vysokým vítězstvím.
 

17. 5. 2014 mistrovské utkání
Sparta Kutná Hora - AFK Pečky 3:3 pk 1:2 (1:3, 3:3)
Branky: David (Luky) Tom V. (Vojta), Luky (Robert), PK proměnili Vojta, Evžen

Utkání se vším co k fotbalu patří! Nasazení, hezké akce, rychlost, důraz, "hra nahoru a dolů", hezké góly a drama až do posledné minuty. Do utkání vstoupili tlakem domáci, jejich důraz, přesné kombinace, rychlost, nasazení nám dělali problémy. Hlavně s důrazem jsme měli problémy. Z úvodního tlaku vytěžili domáci vedoucí branku, která nám očividně "prospěla" a začali jsme "jezdit po zadku". Hru jsme vyrovnali, přidali jsme na důrazu, pohyblivost, zjednodušili jsme hru, přechod do útoku byl o poznání rychlejší. Z tlaku jsme si vypracovali i slibné šance. Síce jsme vstřelili branku, žel pro údajnou hru rukou nebyla uznáná. Kluky to nakoplo, zvýšili obrátky a vypracované šance jsme již proměnili. Do kabín jsme šli s vedením 1:3...
Do druhé půlky vstoupili opět lépe domáci borci, zatlačili nás, no do gólové příležitosti sme je nepustili. Hosté podnikali nebezpečné protiútoky. Postupně jsme hru vyrovnali a šance se rodili na obou stranách. Domáci nejdříve snížili na 2:3, my jsme mohli kontrovat dvakrát Davidem, který měl tutovky na kopačce, žel pro nás řešil obě šance tím nejhorším způsobem. Byly to rozhodujíci momenty zápasu. A jelikož v platilo nedáš-dostaneš, domáci nás potrestali vyrovnávající brankou. Do konce utkání se střídali šance na obou stranách, utkání mělo tempo, nasazení až do posledné minuty no vítěznoé branky jsme se nedočkali a utkání skončilo spravedlivou remízou.
V penaltové "lotérii" jsme měli pevnější nervy a vyhráli 1:2 (kopali se po tři na obou stranách).
Utkání sice skončilo spravedlivou remízou, ale s předveděnou hrou, nasazením a kvalitou utkání z obou stran musí být spokojen i ten nejnáročnější divák. Kdo neviděl může jenom litovat... myslím, že tohle bylo nejhezčí utkání v dosavadním průbehu soutěže. Jedinou kaňkou na výborném utkání bylo zranění Lucky. Doufám, že to nebude nic vážného...
Závěrem musím kluků a Lucce poděkovat za skvělý výkon a nasazení po celou dobu utkání.

 

11. 5. 2014 mistrovské utkání
AFK Pečky - Viktoria Radim 9:4 (6:0)
Branky: Luky 2 (Filip, David), Tom V. 2 ( Luky, Tom Š.), Filip 2 (David, Tom V), Vojta 2 (Ondra, Luky), Tom Š.

V dalším mistrovském utkání jsme přivítali Radim. Před utkáním jsme hráče nabádali aby soupeře nepodceňovali, aby se neopakoval podzim. Do zápasu jsme sice vstoupili aktivně, vypracovali si i spoustu šancí, jenomže naší nedůsledností, lehkovážnosti, zbrklostí jsme hodně kazili a šance trestuhodně zahazovali. Naštěstí soupeř taky příliš toho neukázal, hrozil z rychlých brejků, hlavně Krejčí nám dělal nejen svojí rychlostí problémy. Do poločasu jsme si vypracovali šestibrankový náskok a zdálo se o zápasu rozhodnuté.
Do druhého poločasu lépe vstoupili domácí, náskok jsme zvýšili na sedm branek a zdálo se, že utkání máme pod kontrolou. Měli jsme i nadále míč častěji na kopačkách, ale veškeré šance jsme zahazovali jakoby se nic nedělo...angry
 protiútoky hostů byli pořád nebezpečnější a začali se prosazovat i "vďaka" naší nedůslednosti v osobních soubojích, nepřesnostem, obsazování hráčů bylo špatné, nebo žádné, fotbal jakoby se v našem podání hrál jenom na útok. Hosté byli v druhém poločase lepším týmem, hru zjednodušili, jejich rychlé brejky byly nebezpečnější a dokázali se i střelecky prosazovat. Hrát takhle i v prvním poločase, kdoví jaký by byl výsledek.
Z naší strany to byl nehezký fotbal, sotva podprůměrné úrovně, hlavně ve druhém poločase jsme jej odchodili, bez chuti porvat se o míč, bez pohybu, myšlenky, důrazu v osobních soubojích a o bránění ani nemluvě.... 
Z výkonu a přístupu hráčů (jména si nechám pro sebe) jsem zklamán....frown

Takhle se nehraje ani v přáteláku, natož v  DERBY...no

5. 5. 2014 mistrovské utkání
Jestřabí Lhota : AFK Pečky   1:7 (0:4)
Branky: Tom H. 3, Honza 2, Filip, vlastní

K druhému utkání jsme zajížděli na hřiště houževnatého soupeře, kterého nebylo radno podcenit. Oproti ostatním zápasům jsme provedli poněkud užší nominaci, abychom mohli více vytížit naše zkušenější hráče. Od první minuty bylo utkání více bojovné než na krásu. Snažili jsme se o presing, z kterého se nám dařilo získávat míče, ale nesmírně lehce jsme o ně opět přicházeli a to většinou po nepřesných přihrávkách. Ostatně to nás tento zápas limitovalo nejvíce. Pokud jsme dokázali do hry vložit více přesnosti a klidu, okamžitě se nabídly pohledné akce a šance, které skončily nebo měly skončit brankou. Více než kombinace však převládaly individuální výkony a to hlavně Tomáše H., který táhl většinu našich akcí. Dobrý poločasový výsledek měl naše hráče více uklidnit a minimalizovat nepřesnosti, kterých bylo v tomto utkání skutečně dost. To se dařilo možná tak prvních deset minut, kdy jsme navýšili své vedení, ovšem pak náš herní projev velice poklesl. Viděli jsme velké množství nevynucených individuálních chyb, naše kolektivní hra byla roztříštěná, chyběl klid, myšlení hráčů bylo zbrklé.  Místo kombinace se někteří začali utápět v kličkách, sami jsme si špatným pohybem zhušťovali útočný prostor, neudrželi jsme míč. Tolik zkažených přihrávek v jednom utkání jsem u našeho mužstva dlouho neviděl. U někoho je to příliš lehkovážné, u někoho přemíra snahy, ale každpádně je to o hlavě. Hráči si musí více věřit, včas se rozhodovat, nebát se a být aktivní.  Zápas jsme tedy výsledkově zvládli, ale slabý herní projev poněkud kazí tříbodovou radost z výhry.

27. 4. 2014 mistrovské utkání
AFK Pečky - Štítarský SK 12:0 (5:0)
Branky: David 4 (Tom H.3), Tom H. 2 (Filip, Tom Š.), Tom Š. 2 (Filip, Tom H.), Luky (Vojta), 
            Filip (David), Ondra (Luky), Tom V. (Vojta).

V prvním utkání jarní částí okresního přeboru jsme podaly průměrný výkon. Hosté se zaměřili na bránění a pokoušeli se o rychlé protiútoky, které jsme ji naší nedůslednosti nabízely, hlavně v úvodu utkání. Naštěstí se jim skórovat nepodařilo. Naopak my jsme dokázali z množství šancí několik proměnit. V naši hře bylo dost nepřesností, hru jsme zatahovali do středu, přechod do útoku byl pomalý, někdy jsme zbytečně zpomalovali, naší hře scházela lehkost.
Po "pohovoru" přes přestávku jsme se ve druhém poločase snažili o rychlejší kombinaci, přihrávky na 1-2 doteky, těsnější bránění, roztahování hry... Kluci náš záměr pochopili a hra byla najednou, rychlejší, kombinace přesnější, bránění odpovědnější. Soupeře jsme přehrávali ve všech směrech a tak není divu, že odcházel z našeho pohledu s přijatelnou prohrou.
Kluci díky za nasazení hlavně ve druhém poločase, bude se mi příjemně "odpočívat" těch pár týdnů...frown

24. 4. 2014 přátelské utkání
AFK Pečky -  FK Kolín 02   4:6  (2:2)
Branky: David (Tom H., Filip), Vojta (Michal), Tom H 2 (Filip)

V generálce na mistrovkou souťaž se nám utkání příliš nepovedlo. Od začátku utkání jsme měli síce platonickou převahu, ale nedokázali jsme z ni nic vytěžit,  naopak byli to hosté, kterí po naší chybě na levé straně nemilosrdně trestali. Pak jsme přidali, vypracovali si šance  no přesadit se proti dobře hrajícímu soupeři bylo těžké. Sice se nám podařilo výsledek obrátit, ale po naších chybách, nedůrazu jsme odcházeli do kabín za stavu 2:2...
Druhý poločas nám vyšel náramně. Za 5min jsme vstřelili dvě branky a zdálo se, že bychom mohli utkání kontrolovat. Omyl. Místo "dorazení" soupeře jsme mu naší lajdáckostí, nepřesností, nedůrazem, spolíhání se na jednoho dva hráče, že ti to utáhnou, špatné bránění hráčů,  dovolili do konce utkání vyrovnat, a v nastavení dvěma góly i rozhodnout utkání. 
Utkání které většina jenom odchodila, hledali se chyby všude, jen né u sebe, bez snahy se poprat o výsledek, nebo místo v sestavě moc krásy nepřineslo a jenom prohloubilo vrásky co s některíma hráči, kterí se nedokážou prosadit ani proti stejně starímu, ne-li mladším klukům ani herně, ani bojovností..
.sad

13. 4. 2014 přátelské utkání
TJ Kamenné Zboží - AFK Pečky 2:8 (2:4)

Branky: Luky 3 ( Honza, Filip), Michal 2 (Filip, Luky), Honza, Vojta (Tom H.), Filip (Honza)

Po úvodních seznamovacích minutách jsme proti fyzicky zdatnému soupeři vzali iniciatívu do vlastních rukov a byly lepším týmem. Vypracovali jsme si vedení 0:2, které jsme po našich hrubkách vzápeti stratili. Soupeř hrozil z rychlých protiútoků no střelecky se již nedokázal prosadit. Do poločasu jsme dokázali strhnout vedení na naši stranu.
Ve druhém poločase jsme byly aktívnější, spřesnili jsme rozehrávku, přebírání a obsazování hráčů soupeře bylo rychlejší a důraznější. Na naši straně byli k vidění hezké kombinace, které jsme dokázali nejenom zakončit ale i proměnit. Dle výsledku to vypadá na jednostrannou záležitost, ale není to tak. Soupeř hrál dobře po "vápno", měl dobrý pohyb, technicky dobře vybaven, šance které si vypracoval zůstali nevyužité.
S dnešní hrou ve druhém pločase veliká spokojenost...

 

9. 4. 2014 přátelské utkání
AFK Pečky - AFK Sadská 6:1 (2:1)

Branky: Vojta (Tom H.), Tom H., Luky, David (Luky), David (Michal), Luky (Michal)

Přátelské utkání na které musíme co nejrychleji zapomenout, jedno z nejhorších utkání, které jsme odehráli. V první půlce z našim hry boleli nejenom očicrying. Soupeř se většinou jenom bránil a snažil se podnikat rychlé protiútoky, co se mu díky naší nepřesné hry, plné individuálních chyb, bez pohybu a chuti dařilo... Do druhé půlky nám vyšel úvod, kdy jsme během pár minut vstřelili 3 branky a bylo rozhodnuto. Bohužel to bylo z naší strany vše. Hra opět upadla do podprůměru, někteří hráči hráli snad jenom z "povinnosti", bez chuti, zápalu, jiní byli unaveni.... Jaké také přísnější měřítko zaslouží snad jenom Tom Holub, Vítek, Lucka a to je žalostně málo...frown

2. 4. 2014 přátelské utkání
TJ Sokol Tatce - AFK Pečky 0:9 (0:3)

Branky: Michal 6x (Filip, Tom H. 2x, Ondra, Vítek), Filip, Tom H., Kryštof

Přátelské utkání, které vejde do dějín... V historicky prvním utkání, které ročník 2001/02 odehrál na celé hřiště. Do utkání jsme vstupovali s obavama a očekávaním, jestli jsme schopni odehrát zápas na celé hřiště., jak jsme na tom se silama, schopnostma i fyzickýma předpoklady.
Po úvodním seznámování se s velikostí hřiště jsme postupně přebírali iniciatívu a začali jsme ohrožovat domácí branku, která byla pro nás snad zakletá. Vypracovali jsme si hodně šancí, které jsme třestuhodně zahazovali. Domáci hráči ohrožovali naši svatyni jenom pokusy z dýlky, které pozorný Jakub s přehledem likvidoval. Střeleckou nemohoúcnost jsme přelomili až ve druhé části první poloviny. Hru jsme kontrolovali, snažili jsme se o kombinaci... Problémy nám dělali jenom "ofside", na které si pouze zvykáme, a hra středových hráčů ještě nebylo to "pravé ořechové".
Druhý poločas byl z naši strany lepší, kluci vypracované šance dokázali proměnit, přechod do útoku byl o poznání rychlejší, nescházeli hezké kombinace a když k tomu přidáme přesné zakončení, otázkou zůstalo jenom výška skóre...
Výsledek nemůžeme přeceňovat, soupeř nám toho hodně dovolil, střídali jsme hokejově všechny hráče, co v mistrovských utkání nebude možné, takže bude nutné zapracovat na kondici, přehledu a myšlení hráčů, zakončení....

 

18. 3. 2014 přátelské utkání
Kostelec nad /Č.l - AFK Pečky 0:6 (0:2)
Branky: Filip (Tom Š.), David (Tom V.), Vojta (Tom H.), Tom H., Tom V., Ondra M., (Filip)

V přípravném utkání jsme byli od začátku lepším týmem. Domácím klukům jsme toho příliš nedovolili a utkání se odehrávalo většinou na jejích polovině. hosté se snažili hrát kombinačně, no i tak bylo k vidění z jejich strany hodně nepřesností, málo, pohybu, nepřesnost a zbrklost při zakončení. Šancí jsme si vypracovali dostatek, ale koncovka byla žalostná a to i s přispěním výborného výkonu domácího gólmana a tak konečný výsledek byl pro domácí přijatelný.....

6. 3. 2014 přátelské utkání
FK Kolín 02´ - AFK Pečky 3:8 (2:3)
Branky: Luky 3 (Filip), Tom H. 2 (Filip), Filip 2 (Vrba), Tom Š.,

První poločas byl velice vyrovnaný, hosté vedli, ale domácí i zásluhou našich nepřesností a chyb pokaždé vyrovnali. Hra z naší strany byla plná nepřesností, hráčům soupeře jsme nechávali hodně prostoru, nebyla chuť nabíhat si do volného prostoru, nebo do kombinace.
Druhý poločas byl z naší strany kvalitnější, přispěli k tomu i dvě rychlé branky , čím jsme odskočili do tří brankového vedení a hráči se "dostali do klidu". Bylo k vidění i několik povedených akcí, které skončili brankou. S hrou ve druhém poločase můžeme být spokojenější...

17. 2. 2014 přátelské utkání
Polaban Nymburk - AFK Pečky 1:6 (1:4)

Branky za AFK: Filip 3x (as. Tom H., Luky), Tom H. 2 (as. Filip 2), David (Honza).

Další z řady přátelských utkání jsme odehráli v Sportovním centru Nymburk proti "domácímu" Polabanu, který se musel obejít bez několika opor.
Do utkání jsme vstoupili lépe my a brzy jsme se ujali vedení, které ovšem dlouho nevydrželo a po naší chybě v obraně jsme inkasovali.  Kluci přidali výsledkem čeho byli další branky v síti soupeře. V průměrném utkání jsme byli lepším týmem, lépe jsme kombinovali, měli více brankových příležitostí. Šance měli i domácí, které jsme jim nabízeli po našich nevynucených chybách, špatné rozehrávce, nebo nedorozuměních v obraně. I když jsem vysoko zvítězili, hra nebyla dle mích představ.
V bráně tentokrát nebyla potřebná jistota, špatné a zdlouhavé rozehrávání. Obrana spolu téměř nekomunikuje, z čeho pramení špatné obsazování a přebírání hráčů, záloha zhušťuje prostor na jedné nebo druhé straně. Z útočníků jaké-také přísnější měřítko snese snad jenom Filip.
Je zapotřebí odevzdávat na hřišti maximum, proti jiným soupeřům nám tento výkon stačit nemusí.

12. 2. 2014 přátelské utkání
ČAFC Praha - AFK Pečky 3:10 (1:9, 1:1, 1:0)
Branky za AFK: Filip 3x, Tom V., David, Matěj, Ondra M, Tom Š., Tom H., vlastní

Zápas se odehrál na krásném stadionu ČAFC 3x20 minut proti ročníku 2002.
Začátek utkání jak už tradičně, jsme zaspali a domácí trestali 1:0. Z vedení se dlouho neradovali a postupem času jsme získávali herní převahu a zápas otočili v náš prospěch. V utkání nešlo ani tak o výsledek jako spíše o otestování hráčů, kteří v soutěži dostávají méně příležitostí ukázat se, proti příjemnému soupeři, kterému scházeli některé opory. 
Zatímco první třetinu jsme odehráli na slušné úrovni, ve zbytku utkání to bylo horší a horší, soupeř se každou třetinu. Místo kombinací, jsme se utápěli v sólování, kličkování, tradičně jsme se "nenabízeli", komunikace žádná, přebírání hráčů, odebírání míčů a, rozehrávka špatné.
Shrnuto do jedné věty: "Dobrý výsledek, ale hra nic-moc".

1. 4. 2014 přátelské utkání
FK Kolín - AFK Pečky 3:2
Branky za AFK: Filip (David) 1.1, Luky 2:2

Utkání se mělo původně odehrát na dvou souběžně hraných hřištích, bohužel domácí tým, měl problém s počtem hráčů a tak se utkání odehrálo na jednom 3x20 min.
Zápas měl průměrnou úroveň, domácí tým byl pohyblivější, technickejší a hrozil z rychlého přechodu do protiútoku. Máš tým zaostával v osobních soubojích, vázla kombinace, přebíraní hráčů statické, přechod do útoku žalostný. Příliš gólových šancí jsme neviděli ani na jedné straně. Musím říct, že Kolín byl o tu jednu branku lepší.
Na utkání jsem měl připraveno 18 hráčů, dal jsem šanci všem klukům, některým se dařilo více, jiným méně. K těm lepším patřil Adam v bráně, příjemně překvapili Patrik, Honzík P, Ozy.

7. 11. 2013 přátelské utkání
FK Čáslav - AFK Pečky 4:9 (3:5)
Branky: Filip 3 (Tom H., Kryštof, Tom V.), Tom H. 2, Tom V. 2, Kryštof (Tom H), Robert.

K dnešnímu večernímu utkání při umělém osvětlení jsme zajížděli na UMT do Čáslavy, kde nás čekal soupeř, který nám měl co odplácet.
Do utkání jsme vstoupili famózně a v 10 min. jsme vedli již 3:0. Předváděli jsme velice kvalitní a kompaktní výkon plný pohybu, přesných přihrávek, nabízeli jsme se do zakončení, kluci si jeden druhému "vyhověli", zbytečně jsme nedrželi míč a snažili jsme se o rychlé kombinace, rychlý přechod do útoku a přesné zakončení. Rychlé vedení nás ovšem "uspalo" a nabídli jsme šanci soupeři, který ji dokonale využil a srovnal  po naších  zbytečných chybách na 3:3, což bylo budíčkem pro náš tým. Opět jsme začali makat na 100% a výsledkem byli další dvě branky v síti soupeře 3:5.
Druhý poločas byl hodně podobný prvnímu jen s výjimkou, že tentokrát jsme nedali soupeři šanci na zvrat v utkání. Tomu se sice ještě podařili snížit na 4:6, ale více jsme mu již nedovolili, naopak mi jsme dokázali naše vedení navýšit kvalitním a kolektivním výkonem na konečných 4:9.
Na závěr musím pochválit všechny hráče, kteří utkání odehráli ve velkém stylu, předváděli velice hezký fotbal a odolali i místy tvrdé hře soupeře. Dnes, kromě slabé chvilky v první části jsme odehráli výborné utkání o čem svědčí fakt, že z ní byli nadšeni i domácí fandové... Kluci patří vám naše velké DÍKY... PU a TŠ.

3.11. 2013   9. kolo okr. přeboru ml. žáků

AFK Pečky - TJ Straky 13:2 (7:1)
Branky:
Luky 4 (Honzík, Vojta, Filip), David 3 (Maty, Luky 2, Filip, Tom Š.), Tom H 2 (Robert, Tom V.), Vítek (Ondra M.), Tom V. (Marek), Vojta, Filip (David).

Utkání posledního podzimního kola začalo příjemnou událostí, když byl oceněn Kryštof za vzorné dodržování "hygienických předpisů" tj. sprchování po trénincích resp. zápasech.
V zápase 9. kola nás čekal soupeř, který dokáže hodně potrápit, čemu svědčí i jeho umístnění v horní částí tabulky. V sestavě oproti předchozím zápasům nastalo pár změn, do brány se vrátil Míra, "na lavičce" zůstal také Vojta, který mněl delší tréninkový výpadek. Domácí borci začali tento duel "zhurta", když vedoucí branku vstřelili po necelých dvou minutách hry, klid a pohodu jsme získali za další minutku druhou branku a na hřišti pak bylo jen jedno mužstvo. Předváděli jsme fotbal na který se dalo dívat, nescházel pohyb, přesné přihrávky, hezké kombinace, zakončení a hlavně koření fotbalu - góly. Hosté se snažili o rychlé protiútoky, které většinou ztroskotali na dnes dobře hrající obraně domácích. Vysoké tempo jsem dokázali udržet po celé utkání a hosté si tak odváželi "nešťastnou třináctku"... Domácí hráči si po utkání pochutnali na slíbené prémie v podobě "Menu od strýka Mekka".
Musím vyzdvihnout kolektivní výkon celého mužstva, každý chtěl dokázat, že mu právem patří každá odehraná minuta v podzimních zápasech a nic nemá zadarmo, nebo za zásluhy. Doufám, že tento podzimní výsledek-umístnění nás všechny nakopne do další práce, chuti se zlepšovat a dokázat sebe i okolí, že výsledky z podzimu nebyli jen pouhou náhodou. Čeká nás přestávka a po ní zimní příprava. Bude to těžká příprava, pozice, které jsme si vybojovali chceme nejen obhájit i na jaře, ale ještě i vylepšit herní projev a připravit se na podzim, kde nás čeká nová výzva - Starší žáci!


27.10. 2013   8. kolo okr. přeboru ml. žáků

TJ Kouřim - AFK Pečky 0:5 (0:3)

Branky:
Tom H., Filip (David), Robert (Tom V.), David (Filip, Maty), Marek (Tom H.).

Na závěr velice náročného týdne a necelých 24 hodin po kvalitně obsazeném a odehraném turnaji v Kutné Hoře jsme odehráli z naší strany průměrné utkání. Scházel nám pohyb, výběr místa, chuť si nabíhat do volného prostoru, utápěli jsme se v kličkování, zbytečném držení míče, byli jsme pomalejší a scházel i důraz v osobních soubojích a když jsme se i dostali do šancí, buď jsme zbrkle zakončovali, nebo nás "vychytal" výborný domácí gólman. Klukům nemožno upřít snahu, ale po náročné sobotě měli toho opravdu někteří dost. Dnešní utkání dá se říct "bolelo" a bylo to vydřené, ale zasloužené vítězství..
Tabulka:
http://nv.fotbal.cz/domaci-souteze/kao/stredocesky/kolin/souteze.asp?soutez=214F2A

 

20.10. 2013   7. kolo okr. přeboru ml. žáků

AFK Pečky - TJ Podlipan Kšely 14:0 (5:0)
Branky: Matyas 2 (Tom Š., Filip), Matěj 2 (Pk, Robert),
Honzík 2, David 2 (Adam),
            Tom H. 2 (Robert), Filip (Míra), Robert (David), Tom Š., Evžen (Robert)

Poučení ze zápasu v Radimi jsme neponechali nic náhodě a od začátku jsme byli jednoznačně lepším týmem. Hosté ze Kšel vše podřidili bránění, ze které se pokoušeli přecházet do protiútoků což se jim nedařilo, naopak my jsme trpělivým dobýváním jejich brány dospěli k vysokému vítězství...

Tabulka: http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&kraj=2&okres=26&vek=6&typ=1

16. 10. 2013 přátelské utkání

AFK Pečky - FK Čáslav 8:5 (3:1)
Branky: Filip 4 (Míra), Evžen 2 (Vítek, David, PK), Tom Š. (Filip), Tom H.,

Pro zpestření přípravy na další mistrovské utkání, jsme odehráli přípravné utkání proti kvalitnímu soupeři FK Čáslav. Po několika vynucených změnách v sestavě jsme měli obavy, které jak se ukázalo byli neoprávněné a kluci pojali zápas s veškerou odpovědností a vzorným přístupem. Začátek nám opravdu vyšel, když dnes velice aktívní a dobře hrající Filip již ve 2 min. otevřel skóre zápasu. Soupeř sice brzy srovnal, ale my jsme po hezkých kombinacích a důraze v napadání soupeře již v jeho rozehrávce v obranné činnosti odpověděli dvěma brankami. Druhý poločas vyšel lépe soupeři, který brzy srovnal na 3:3, no kluci za malou chvíli po vzorné spolupráci Filip-Tom Š. vsítili vedoucí branku. prezentovali jsme se dobrou hrou a soupeři jsme odskočili na rozdíl tří branek, který jsme udržovali do konce utkání.
Zápas hodnotím velice kladně, hra snesla i přísnější kritéria hlavně v útočné fáze, podali  kluci dobrý, kolektivní výkon. Potěšil mně i vysunutý presink, který nám v utkání v Radimi scházel a v dnešním utkání přinesl své ovoce...

12.10. 2013   6.kolo okr. přeboru ml. žáků

Viktoria Radim - AFK Pečky 1:8 (1:1)


Branky: Luky 2 (David, Evžen), David, Tom H. (pk), Marek (Vojta), Honzík (David),
            Maty (Tom Š.), Vojta (Robert).

Hráče jsem před zápasem důrazně nabádali k nepodceňování soupeře, no i tak jsme "sousedské derby" nezačali nejlépe. Utkání jsme začali velice špatně. Scházel pohyb, přesnost přihrávek, chuť běhat, strach obejít protihráče, důraz v osobních soubojích, nechali jsme domácí hráče v klidu rozehrávat, naopak domácí byli téměř u každého míče dříve, byli důrazní v osobních soubojích, rychlejší. Prvních 20 minut byli lepším týmem, měli několik šancí a jednu z nich dokázali proměnit, čím se na naše kopačky navíc přilepila i nervozita. Do konce poločasu jsme hru vyrovnali a dokázali i vyrovnat nepříznivé skóre. Do kabin jsem i tak odcházeli se svěšenýma hlavami, byl to jednoznačně náš nejhorší poločas v této sezóně. Mysleli jsme si, že se domácí porazí sami. Do druhého poločasu jsme šli s odhodláním zlepšit hlavně hru a zvrátit výsledek. Začali jsem s náporem, při kterém domácí ve vápně faulovali a z nařízené penalty jsme se dostali do vedení. Za několik málo minut střílíme třetí branku, kterou jsme velice potřebovali ke zklidnění. Hru jsme začali kontrolovat, dokázali jsme si vypracovat další šance a několik i proměnit. Utkání kontrolujeme a domácí hráče již do žádné gólové šance nepouštíme. Výsledek je pro domácí hráče krutý.
Z naší strany to je rozhodně nejhorší zápas sezóny.

10.10. 2013   5.kolo okr. přeboru ml. žáků

AFK Pečky - Jestřabí Lhota 6:0 (1:0)

Branky: Tom H. 3 (Robert), Luky (David), Vítek (Filip, Luky), David.

Dnes nás čekal jeden z nejtěžších a nejkvalitnějších soupeřů soutěže. Začátek utkání patřil hostů, pozorně bránili, měli lepší pohyb, přesnou přihrávku a podnikali rychlé protiútoky, které naštěstí skončili mimo naši svatyni, nebo je zneškodnil pozorný Míra v brance, naopak my jsem hráli bojácně, nepřesně, téměř bez pohybu, nervozita a kvalita soupeře budila respekt. Po šancích soupeře, jsme se pomalu začali prosazovat i my,  kluci zlepšili se pohyb, nabízeli se o přihrávku a dostávali jsme se i do šancí, nebylo jich tolik, kolik měli borci z Jestřabky, no alespoň jedna skončila v sítí soupeře 1:0.
Druhý poločas opět začal lépe soupeř, měl opět několik "tutovek", naštěstí Míra měl svůj den. Klid do naších řad přinesla až branka Lukyho, která jakoby nás probudila z letargie a kluci začali hrát fotbal na který se dalo dívat a který od nich očekáváme. Najednou nás bylo plné hřiště, obrana pracovala spolehlivě, bez zbytečných chyb, zpřesnili jsme rozehrávku, byli vidět hezké kombinace, dostávali jsme se do šancí, které jsme dokázali k radosti našich fanoušků proměnit. Konečný výsledek 6:0 je pro hostující tým krutý, určitě nebyl o tolik horším týmem, žel doplatil na proměňování šancí. Osobně jsem byl spokojen s výkonem všech kluků hlavně ve druhém poločase.

 

29.9.2013  4. kolo okr. přeboru ml. žáků

Štítarský SK - AFK Pečky 1:10 (0:5)

Branky: Vojta 2 (Matěj, Evžen), Marek 2 (Tom H. 2), David 2 (Tom Š.)
               Tom Š. (David), Tom H., Filip (Tom Š.), Lukáš (Tom Š.).


Čekal nás zápas na těžkém terénu se soupeřem, který dokáže být v domácím prostředí houževnatý, a který měl dosud stoprocentní bilanci jako my. Proto žádné podcenění, úkolem bylo hrát trpělivě nátlakovou hru se zakončením a být obezřetní dozadu na brejky soupeře. Kombinace na měkkém trávníku nepo spíš "blátovníku" nebyla v začátku nijak oslnivá, přesto jsme se dokázali tlačit na dostřel domácí brány, jenže ta naše koncovka. Často převládala zbrklost nebo ledabylé střely bez myšlenky přesného zakončení. Hrálo se stále více na půli soupeře, ale dlouho bez efektu. Domácím jsme mnoho nedovolili a mohli zahrozit jen z brejku nebo po naší chybě v rozehrávce. Hodně to bylo o prvním gólu, protože jakmile přišel a po chvíli další a další, začala být naše hra více uvolněnější. Pokud jsme dokázali při držení  míče hru roztáhnout až k postraním lajnám, zbylo více místa pro kombinaci se středními záložníky a v té chvíli přicházely pohledné akce a ty nejvyloženější šance. I přes  dobrý gólový náskok jsme se ovšem v určitých fázích zápasu nedokázali vyvarovat chvilkovým výpadkům, laciným ztrátám míče, nedůrazu a podcenění situací. Naštěstí jich nebylo mnoho a domácí nás za tyto chyby dokázali potrestat pouze jednou. Proti zkušenějšímu soupeři by nás to ale mohlo více mrzet a je třeba si na tyto situace dávat větší pozor. Celkově lze hodnotit utkání jako povedené, se soupeřem i těžkým terénem si náš tým dokázal poradit a nakonec i vysoko zvítězit, i když jsme ještě pěknou fůru šancí zahodili nebo situace nevyřešili fotbalově. Pozitivní je, že se gólově opět prosadilo více hráčů.

 

13.3.2013  2. kolo okr. přeboru ml. žáků

AFK Pečky - Sokol Plaňany 18:1 (8:0)

Branky: Vojta 4 (Matěj), Marek 4 (Evžen, David 2), Robert 3 (Maty, Tom H.)
               David 2 (Tom H 2), Adam, Filip (David), Tom H (Marek), Kryštof, Evžen.

Tohle utkání se mi stěží dá hodnotit. Měl jsem z něho docela obavy, obavy z podcenění, neplnění pokynů, bylo těžké kluky motivovat. Soupeř už před utkáním působil velice odevzdaným dojmem.    Vedení jsme se ujali již ve 2 min. no na další branky jsme čekali až do 14 min a pak to byla jen otázka skóre. Nemůžu být i tak spokojen s předváděnou hrou. Rozcvičení před zápase, které se snažím hráčům "vštěpit do makoviček" jakoby ani neexistovalo a nebylo zapotřebí. První půle byla tragická, jakápak taktika, plnění si svých povinností.... Místo abychom si zahráli hezký fotbal,
hráči podřídili vše jen tomu dát si brankusad... Hra byla rozháraná, scházela kombinace, pohyb, přesnost, moment překvapení.  Přes přestávku bylo zapotřebí zvýšit hlas a připomenout hráčům co od nich chceme a vyžadujeme. Druhý polčas byl už o něco lepší, hráči snad pochopili, že pokyny, které dostávají před zápasem je nutno plnit, pak hra je o něčem úplně jiném a spokojeni jsou jak tréner, tak hlavně i diváci a branky taky přicházejí...
Nezáleží kdo dá branku, ale jak hráje celý team.
Branka není dílo jednotlivce, je to dílo všech včetně těch, kteří nejsou v ten daný momemt na hřišti.

 

8.9.2013  1. kolo okr. přeboru ml. žáků

AFK Pečky - Č. Brod  11:3

Branky: David 3 (as. Filip, Matyas), Filip 2 (Luky), Lucka (David), Luky (Filip)
             
Marek, Vítek (Tom V.), Tom Š., Vojta

Začátek utkání, budil z naší strany velké rozpaky, scházel, pohyb, přesné přihrávky, komunikace, nebyla chuť hrát...kluci byly ještě myšlenkami u nedělního oběda... Soupeř z Brodu si vytvořil pár drobných šancí naštěstí Míra byl na svém místě. Uklidnění přinesli až branky Filipa a Davida po kterých z kluků spadl "kámen" a začali předvádět hezký fotbal výsledkem čeho byly další branky v síti soupeře.

Druhý poločas byl z naší strany podobný s prvním, začali jsme velice vlažně, bez snahy hrát fotbal, jakoby jsme si mysleli, že je rozhodnuté o výsledku a soupeř rezignuje... Sice jsme přidali další branky, ale s hrou to bylo špatné hlavně v obrané činnosti to hodně skřípalo, přebírání hráčů, zdvojování, nebo obsazování hráčů a přechod do obranní činnosti nám dělali problémy. Klukům ovšem musím poděkovat, že i přesto, že se nám nedařilo, vše podle představ, bojovali, dřeli a když přidali i nádherné góly  (krom jiných Marek, Vítek, Vojta, jejich branky by si zasloužili krystalovou kopačku) utkání skončilo zaslouženým vysokým vítězstvím což ocenili i přítomní diváci...

TOPlist