Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Léto 2016

Letní soustředění  2016

 

Zdravotní způsobilost + prohlášení - zde

Doporučený seznam věcí - zde

 

 

Kdy:  od 14.8.2016 do 20.8.2016 (návrat po snídani)

Kde:  Radvanice

Ubytování:  penzion Radvanice, Radvanice 170, PSČ 542 12 Trutnov

Sportoviště: FC Baník Radvanice

 

Letní soustředění je určeno ročníkům starších žáků 2002 - 2003 doplněné o 2004

 

Cena soustředění:  2500,- Kč  (ubytování, plná penze, doprava), výběr při odjezdu

 

Potvrzená účast: Buřič, Cmár, Helák, Kašpárek, Mázl, Soukup, Švára, Svobodník, Kozák, Marek, Muller P., Pachl, Zborník, Nedvědil, Hoznauer, Moravec, Němec, Muller Z., Havelka, Horák, Krupka, Fejfar

 

Trenéři: Buřič, Švára, Horák, Němec

 

Odjezd: V neděli 14.8.2016, čas 14:00 hodin

Auta: Buřič, Švára, Horák, Cmár, Helák

 

14.8.2016

Příjezd na soustředění proběhl podle plánu, cesta ubíhala bez překážek, na místo jsme dorazili v 16:00 hodin. Kluci se ubytovali na tři pokoje po 6-8 dětech, potom jsme šli všichni obhlídnout hřiště, kde budeme trénovat a které je od ubytování vzdálené asi 500 m. K dispozici pro trénování máme krásný areál, velkou travnatou plochu, nové kabiny, sprchy. Dnes jsme klukům nechali volno, od zítřka začínáme dvoufázové tréninky. Spousta z nich je plná energie, no uvidíme pozítří :-) K večeři byly kynuté borůvkové knedlíky a jídelníček na další dny vypadá dobře. Kromě hlavních jídel dostanou kluci i dvě svačiny.

V úterý je plánován zápas v Trutnově a ve čtvrtek v Červeném Kostelci. 

Jinak je tu problém s připojením k O2, prakticky bez signálu, T-mobile je v pohodě. V nutném případě je možné se spojit přes Toma Š.

 

16.8.2016

V pondělí podle plánu proběhl dvoufázový trénink a dnes nás čekal první zápas na hřišti fotbalového klubu Trutnov, který hraje žákovskou ligu. Původně jsme měli hrát proti U14 (2003), ale nakonec nás čekal soupeř zdatnější, z fotbalové akademie U15 (2002) doplněný třemi mladšími hráči.

 

FK Trutnov : AFK Pečky   5:3  (3:2)  branky: Kašpárek, Nedvědil, Zborník

Nečekal nás žádný lehký zápas. Fyzická vyspělost soupeře byla znát od začátku zápasu,nicméně naše obranná hra fungovala celkem dobře, podržel Karel v brance, občas při nás stálo více štěstí. Nebyli jsme v začátku zápasu dost odvážní, abychom se po zisku míče snažili kombinačně zaútočit. Naší hře chyběla větší odvaha, agresivita a hlavně pohyb. Přesto jsme to byli první my, kdo otevřel skóre zápasu, když Vítek po výkopu Karlem využil své rychlosti, brankáři udělal kličku a do prázdné branky střílí na 0:1. Obraz hry se ale příliš nezměnil, domácí byli více v držení míče. Po zásluze brzy vyrovnali a dali vedoucí branku. Pak se ale krásně uvolnil Jakub a přesnou střelou vyrovnal na 2:2. Těsně před koncem z našeho výkopu od brány se rychle vrací míč do našeho vápna kde nejsme správně připraveni a domácí dávají poločasovou vedoucí branku. 

Druhá půle byla z naší strany daleko odvážnější. Řekl bych, že individuální výkony některých hráčů konečně snesly nějaké měřítko. Nebáli se řešit situace 1:1 a i přes některé chyby byl takový výkon více sympatický, než abychom jen míče odkopávali. Vítek tentokrát v roli nahrávače, předložil míč Danovi a ten velice zkušeně obstřelil brankáře domácích a vyrovnal na 3:3. Příjemný výsledek se nepodařilo dlouho udržet. Ač Karel kouzlil jak mohl, soupeř se po zásluze prosadil ještě dvakrát. To už jsme však prostřídali všechny hráče. Nebylo naším cílem za každou cenu vyhrát. Zahráli si všichni hráči a skutečným měřítkem byly individuální výkony našich kluků. Jak si v zápase vedli, se každý dozvěděl při odpoledním tréninku.

Zápas splnil očekávání. Pro nás těžká zkouška, pro nově tvořící se tým. Starší kluci si musí zvyknout na pozici tahounů, ti mladší zase musí projevit více odvahy. Každopádně žádné zklamání, výsledek možná nad očekávání. I trenér soupeře poplácal naše kluky za dobrý výkon, což potěšilo.

 

17.8.2016

Dnešní den jsme se dětem snažili trochu zpestřit. Po dopoledním tréninku na hřišti odjíždíme regionálním vlakem do Adršpachu k prohlídce skalního města. Odhadem nachodíme asi 15 kilometrů, takže tréninková jednotka byla splněna. Několik fotek můžete shlédnout na http://afkpecky01-02.rajce.idnes.cz.

 

18.8.2016

 

Tréninková jednotka byla částečně přípravou na odpolední zápas v Červeném Kostelci. Více se nacvičovaly pohyby hráčů v útočné i obranné činnosti a některé herní kombinace. Zápas se hrál až od půl páté a delší pauza po obědě byla pro dobrovolníky vyplněna ukázkou latinsko-amerických tanců tanečního kroužku, který zde měl s námi také soustředění. Taneční mistr pak zapojil naše kluky do výuky základních kroků tance Jive a bylo velmi úsměvné sledovat výkony některých jedinců. No, v porovnání s fotbalem bychom v tancování asi žádnou medaili nezíkali. wink

 

Červený Kostelec : AFK Pečky 1:6 (0:2)

Branky: Švára, Zborník, Kašpárek, Svobodník 3

Zápas s účastníkem krajského přeboru Královéhradeckého kraje jsme začali aktivně a už v 7. minutě se dostáváme díky Tomovi do vedení. Dařilo se nám soupeře přehrávat a více se hrálo na jeho polovině hřiště. Kluci se snažili o kombinační hru a k vidění bylo několik velmi pěkných útočných akcí. S koncovkou už to bylo o něco horší a tak jsme si na další branku počkali až před koncem poločasu, kdy po centru z levé strany z voleje Dan střílí druhý gól. Po změně stran všem utekl Vítek a navyšuje skóre. Po prostřídání týmu se pak na deset minut dostal z pozice předstopera do útoku Karel (zápas odchytal Míra Cmár), aby všem ukázal své galapředstavení, když využil přesné pasy od svých spoluhráčů do obrany soupeře a třikrát za sebou se vždy sám před brankářem gólově prosadil. Utkání jsme většinu času kontrolovali, až v samém závěru se z odraženého míče po rohu dokázali prosadit i domácí, které jsme jinak za celý zápas do šancí příliš nepouštěli. Utkání mělo v teplém počasí z naší strany správné nasazení, potěšila nás zodpovědná hra kluků a chuť po vítězství.  Rezervy ve výkonu samozřejmě byly, někdy zbytečné ztráty nebo špatný pohyb hráčů, ale je třeba si také uvědomit, že mužstvo se teprve sehrává. Po utkání jsme si tak mohli zakřičet vítězný pokřik.

 

TOPlist