Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Léto 2015

Letní soustředění 2015

 

Zdravotní způsobilost + prohlášení - zde

Doporučený seznam věcí - zde

 

Termín:  neděle 9.8.2015 -  sobota 15.8.2015

Místo:   ubytovna TJ Mars Svratka, U Stadionu 407, 592 02 Svratka


 

Jede :

Buřič, Švára, Vilím, Vrba, Soukup, Kononov, Novák, Holub, Kašpárek, Sosvor, Levkiv, Helák, Mázl, Svobodník.

Nejede: 

Cmár, Sedlák, Krejčí, Muller R.


 

Odjíždíme v neděli 9.8.2015, sraz u hasičárny ve 13:45 hodin.
Pokud nebudou nějaké nečekané změny, jede 15 dětí.
Auta zajišťují: Buřič, Soukup, Švára a Holub.
Nezapomeňte sebou míče, kopačky, stulpny a chrániče !

 

Ve volném čase je možnost ping-pongu, kdo chce tak sebou pálku.
Koupání je hned vedle ubytovny - plavky.

 

Vybraná lokalita se nachází v srdci Žďárských vrchů, v městečku Svratka. Sportovní areál má v těsné blízkosti ubytovny dvě fotbalová hřiště, multifunkční hřiště, tělocvičnu, přírodní koupaliště.

 

 

Od každého bude vyžadováno odevzdání
1. posudku o zdarvotní způsobilosti
2. prohlášení zákonného zástupce
3. kartička zdravotní pojišťovny
4. záloha 2200,- Kč
5. léky

 

Ceník :
- ubytování se stravou  360,- Kč/den  (strava 5 x denně, pitný režim)
- hlavní hřiště 250,- Kč/hod.
- vedlejší 150,- Kč/hod.
- branky na celý den 50,- Kč
 
Zprávičky ze soustředění:
10.8.2015
Včera jsme zahájili další letní soustředění, tentokrát v lokalitě Žďárských vrchů, ve Svratce. Celkem se soustředění zúčastňuje 14 dětí, což je na hranici konání této akce, když si uvědomíme, že zápas hraje 11 hráčů.
Nová destinace nám nabídla skromné ubytování, ale s dobrým zázemím. I zde se potýkají s nedostetkem vody a tak z plánovaného využívání dvou hřišť je možné trénovat pouze na jednom, které se pracně zavlažuje. No a protože je zde s námi ještě asi 30 fotbalistek z Pardubic, je hřiště plně využité, ale vždy po solidní domluvě mezi trenéry.
Hlavní trenér pan Kuchař nám zaskakujícím trenérům kladl na srdce, abychom děti moc nehonili. Myslím, že není účelem děti na soustředění utavit, připravili jsme vyvážený trénink z větší části zaměřený na hru a trénink s míčem. Ve volném čase od nás dostali kluci volnost, dokud neprovedou nějakou vylomeninu. Chceme, aby si vytvořili dobrou partu a měli chuť do fotbalu.
Program soustředění se neustále upravuje. Přizpůsobujeme se podmínkám (využití hřiště, teploty atd.), kromě tréninkumáme naplánovány dokonce 3 zápasy, pro odlehčení také koupání. Dnes jsme sehráli první přátelské utkání proti dívkám Pardubic, ve čtvrtek jedeme do Žďáru a v pátek poslední utkání sehrajeme ve Svratouchu.
Děti jsou zatím v pohodě, doufám, že jim to vydrží, samozřejmě nejvíce frčí wifi, ale i pinec, trampolína atd.
 
AFK Pečky : SK DFO Pardubice  (r.01/02)+ 2 dospělí trenéři    4:0 
hráno 4 x 15 minut, branky: Buřič, Novák, Sosvor, Holub
Na první zápas jsme podali solidní výkon. Holky nebyly žádná ořezávátka a s podporou dvou dospělých naše chlapce donutily k běhavému a zodpovědnému výkonu. V teplejším počasí to rozhodně nebyl fyzicky lehký zápas. V něm jsme si jinak vytvořili spoustu šancí, které jsme trestuhodně zahazovali. S postupem času byla k vidění pěkná kombinace, občas jsme však také ztráceli na hřišti přehled a zbytečně zmatkovali. Z celkového průběhu  však převládá dobrý pocit a spokojenost, kluci nic nevypustili a nepodcenili. Zasloužené vítězství, které mohlo, nebo spíš mělo být daleko vyšší.
 
12.8.2015
Program včerejšího dne nám narušil odpolední deštík (co bychom za něj doma dali, co ?), protože v plánu bylo koupání. Nakonec jsme tedy zachovali dvoufázový trénink na hřišti. V podvečer se pak naši kluci měli možnost zúčastnit hodinového kompenzačního a relaxačního cvičení, které zde provádí cvičitelka z týmu Pardubic. Cvičení složené z posilovacích a uvolňovacích cviků svalů, které při našem sportu běžně nezapojujeme. Velmi zajímavé ale i namáhavé na správné provedení. Dnes opět příjemné počasí. Po dopoledním tréninku a obědě jsme vyrazili na hodinové koupání do vedlejšího Svratouchu. V místním lesíku se nachází rybník Chochol, kde byla příjemná a hlavně nezkažená voda. Všichni se vykoupali a pobavili. Odpoledne nás pak čekal hodinový fotbálek (Slavie:Sparta 9:6). Protože nás čekají ještě dva zápasy a na děti přichází únava, čeká nás závěrečná volnější fáze, abychom hlavně předešli nechtěným zraněním (zítra sehrajeme zápas ve Žďáru nad Sázavou - krajský přebor). Dnešní den děti završily znovu kompenzačním cvičením, ale tentokrát dobrovolně. Na rajčeti naleznete první fotografie, zítra dodáme další.
 
14.8.2015
 
Žďár nad Sázavou : AFK Pečky    1:5 (0:4) 
hráno 2 x 35 minut, branky: Sosvor 3, Kašpárek, Kononov
Na krásně upraveném trávníku hlavního hřiště ve Žďáru jsme sehráli druhé přátelské utkání. Nečekal nás žádný lehký soupeř, účastník krajského přeboru se v loňské sezóně umístil na 6.místě. Do zápasu jsme nešli s žádnými velkými ambicemi, přeci jen únava je na dětech znatelná. Nastoupili ale kompletní, odhodláni podat výkon hodný kvalitního soupeře. Zápas začal tlakem domácích, přesto si nevypracovali vyloženou šanci. Po rychlé kombinaci po pravé straně jsme to byli my, kdo udeřil, Vítek obstřelil brankáře - 0:1. Gól jako by nás nakopl a najednou nás bylo plné hřiště. Děti se velmi dobře snažily plnit taktické pokyny, nezmatkovaly a jejich rychlé kombinační akce dělaly soupeři problémy. Když to po 15.minutách bylo 0:3, nestačili se domácí divit a přiznávám, že pro nás trenéry to byl balzám na duši. Vedení nad silným soupeřem naše kluky nakoplo a utkání doslova odmakali. Druhou půli zákonitě docházely síly, takže soupeř si začal vytvářet více šancí hlavně ke konci zápasu. To už jsme ale vedli 0:5, když Evžen křižnou střelou z rohu velkého vápna obstřelil nádherně brankaře domácích. V celém utkání a hlavně ke konci nás velmi dobrým výkonem držel brankař, přesto se jednou domácím podařilo vstřelit branku. 
Nebudu hodnotit konečný výsledek, smekám před nasazením našich hráčů. Opravdu mile překvapen, jak proti kvalitnímu soupeři v rámci soustředění zápas odmakali. Pět kusů v síti Žďáru je třešnička na dortu. Působili jako skutečná parta, makali jeden za druhého, nevyčítali si chyby a podporovali se ve snažení. Smekám klobouk. Pokud se takto budou prezentovat v mistrovské soutěži, pak to bude mít s námi každý soupeř těžké.
 
Po odehraném zápase jsme se přemístili do žďárského relaxačního centra, kde jsme se hodinu koupali. Děti se bavily na skluzavce, odpočívaly ve výřivce a zkoušeli další atrakce bazénu. Příjemné odpoledne jsme zakončili dobrou večeří (kuřecí čtvrtka s bramborem). Kdo chtěl mohl se ještě od 20:30 zúčastnit relexačního cvičení. Kluků cvičilo asi jen pět, ale pozor, své umění tentokrát ukázalo trenérské kvarteto ! Publikum z našich chlapců se při tom velmi bavilo :-( Nevím, čím jsme si tu pozornost zasloužili, ale koneckonců cvičitelka nás chválila. Jen doufáme, že se nějaké šoty neobjeví na facebooku :-)
 
15.8.2015
Páteční dopolední trénink byl po náročném čtvrtku vyloženě uvolňovací, abychom ještě zvládli poslední domluvené utkání.

 

Svratouch : AFK Pečky    0:6 (0:4)
hráno 2 x 30 minut, branky: Sosvor 4, Kononov 2
Na krátkém a úzkém hřišti jsme nastoupili proti soupeři hrajícím okresní přebor. Hřiště ve srovnání se Žďárem připomínalo spíše kus louky. Zápas měl splnit roli tréninku, s cílem držet co nejvíce míč pod kontrolou a zahrát si fotbálek. Někteří naši hráči už léčili různé puchýře a natažené svaly a tak opatrnost nadevše, aby se nepřihodilo nějaké zranění. Utkání se odehrálo většinu času na domácí polovině, soupeř občas zahrozil z brejku. Zápas pochopitelně neměl parametry čtvrtečního utkání, nejvíce nám dělalo potíže úzké hřiště. Přesto dětem patří pochvala, že zápas zvládly, více ho nemá cenu hodnotit.
 
Večer dostaly děti od trenérů za odměnu pizzu. Soustředění hodnotíme jednoznačně pozitivně, kluci měli velmi dobrou partu, nebyl sebemenší problém, tréninky i zápasy odmakali. Doufáme, že se tato pohoda přenese i do dalších zápasů.
 

 

TOPlist